дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Volkswagen > Volkswagen Touareg - 2019 > Краток опис за моделот
Volkswagen Touareg - 2019 Volkswagen Touareg - 2019
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 66647
веќе од 1110 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОA НА ОПРЕМА

 

Надворешност

 • 5 врати
 • Надворешна боја уни, бела Pure White или црна Black
 • Алу фелни "Cascade" 8 J x 18, гуми 235/65 R18
 • Кровни носачи, надолжни, сребрено-елоксирани
 • Термоизолациони тонирани стакла
 • Надворешните ретровизори со електрично подесување, склопување и одделно греење
 • Предни светла во LED изведба со LED светла за дневно возење и асистент за долги светла Light Assist
 • Светло за лоши временски услови
 • Задно светло за магла

 

Внатрешност

 • Преслекување на седиштата во текстил, дезен "Graphite"
 • Декоративни уметоци "Cortina Silver Matte"
 • Стандардни предни седишта
 • Педали со стандарден изглед
 • Лајсни на праговите, пластични
 • Текстилни патосници напред и назад во патничката кабина
 • Мултифункционален кожен волан со типтроник
 • Централна конзола во црна боја
 • Висински подесиви предни седишта
 • Асиметрично подесиви и преклопливи задни седишта, надолжно подесување на клупата, подесување на аголот на наслонот, централен потпирач за раце назад
 • Роло покривка на багажниот простор
 • Панели на вратите со текстилни уметоци
 • Централен потпирач за раце напред, фиксен, со оддел за складирање
 • Рачка на менувачот, стандардна
 • Изведба за пушачи

 

Безбедност

 • Електронска контрола на стабилноста
 • Стандардни мерки за заштита на пешаци
 • Диск сопирачки напред и назад
 • Сигурносно оптимизирани потпирачи за глава напред, со висинско и надолжно подесување
 • Сигурносни појаси во 3 точки за предните седишта, со висинско подесување и предзатегнувачи
 • Сигурносни појаси во 3 точки за задните седишта
 • Внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
 • Воздушни перничиња за возач и совозач, со можност за деактивирање на совозачкото воздушно перниче
 • Странични оздушни перничиња за возач и совозач, со воздушни завеси напред и назад
 • Електронски имобилизатор
 • Предупредувачки графички и звучен сигнал за неприкачени појаси напред и назад
 • Систем за следење на притисокот во гумите, директно мерење
 • Без систем за итен повик/повик за помош

 

Функционалност

 • Автоматски клима уред "Climatronic Air Care", 2=зонско автоматско регулирање на температурата
 • Радио-навигациски систем Discover Pro (9.2" екран во боја чувствителен на допир, Bluetooth, USB компатибилен со iPhone, 8 звучници)
 • Стандардно ослободување на наслоните на задните седишта
 • Резервоар 75 l
 • Сервоуправување, електромеханичко, со дејство зависно од брзината
 • Простор за складирање пред совозачот, со можност за разладување
 • Висински и надолжно подесив столб на воланот
 • Браници во боја на каросеријата, долните делови зрнесто црни
 • Заштита на товарниот праг на багажникот, пластична
 • Без греење на предните седишта
 • Далечинско отклучување на вратата од багажникот и поклопецот на резервоарот
 • Централно заклучување со далечинско управување. Keyless go стартување/исклучување на моторот
 • Систем за миење на предните светла
 • Старт/стоп систем за моторот со регенеративно сопирање
 • Динамичко регулирање на досегот на предните светла
 • Адаптивен темпомат со систем за предупредување од фронтаелн судар Front assist и систем за итно сопирање во град
 • Паркинг сензори напред и назад со графичко и звучно предупредување за препреки
 • Резервно тркало (челично, намалени димензии за заштеда на простор, со здиплена гума)
 • Сет за промена на тркало (алат и дигалка)
 • Без онлајн услуги
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Volkswagen Touareg - 2019  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Jaguar E-Pace - 2018
 
Jaguar E-Pace - 2018
37900 - 73400
Land Rover Range Rover Sport
 
Land Rover Range Rover Sport
86500 - 168000
Audi Q5
 
Audi Q5
51622 - 67797
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум SUV големи
 
Audi Q551622 €
Jaguar E-Pace - 201837900 €
Jeep Grand Cherokee51000 €
Land Rover Range Rover Sport86500 €
Lexus RX - 2016124500 €
Mercedes-Benz GLE SUV66250 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Volkswagen

www.vw.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Volkswagen модели
Amarok Arteon
Caddy Caddy Combi
Caddy Furgon Caddy Maxi
Carravelle Crafter
e-Up! Golf 8 - 2019 *
Golf 8 GTE - 2018 Golf GTD
Golf GTE Golf GTI
Golf R Golf VII
Multivan Passat
Passat Alltrack Passat Variant
Polo Polo GTI
T-Cross - 2018 Tiguan
Tiguan Allspace Touareg - 2019
Touran Transporter Furgon
Transporter Комби Transporter Патар
Transporter Шасија T-Roc - 2018
Up!

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook