дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Citroën > Citroën Berlingo - 2019 > Краток опис за моделот
Citroën Berlingo - 2019 Citroën Berlingo - 2019
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 18470
веќе од 307 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | LIVE

 • ABS/AFU/ASR/ESP системи за активна безбедност,
 • REF Електронска распределба на силата на кочење,
 • Hill Start Assist помош при тргнување по нагорнина,
 • Воздушно перниче за возач и совозач,
 • Странични воздушни перничиња во првиот ред,
 • Странични воздушни завеси во првиот и вториот ред,
 • Сигурносни ремени во првиот и вториот ред седишта со индикатори,
 • Автоматско заклучување на вратите при стартување на возилото и автоматско отклучување во случај на судар,
 • Бришачи Magic Wash,
 • Сензор за издишани пневматици,
 • Пакет Сигурност:
  • Active Safety Brake (систем за автоматско сопирање во случај на опасност),
  • Систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија,
  • Систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина,
  • Предупредување од можен судар,
 • Серво управувач прилагодлив во висина и длабочина,
 • Индикатор за промена на степенот на брзина,
 • Патен компјутер,
 • Централно заклучување со далечинско,
 • Електрика на предни стакла,
 • Електрично прилагодливи грејни надворешни ретровизори,
 • Мануелен клима уред,
 • Радио RD6 со USB, Bluetooth, AUX, 4HP,
 • Темпомат со ограничувач на брзина,
 • Автоматско палење на дневни светла,
 • Возачко седиште прилагодливо во висина и должина,
 • ISOFIX систем за фиксирање на детско седиште,
 • Задна делива клупа 1/3 2/3,
 • Пет потпирачи за глава прилагодливи по висина,
 • Странични лизгачки застаклени врати од левата и десната страна,
 • Еднокрилна задна врата (багажник) на подигнување со бришач и грејач на стаклото,
 • Простор за складирање на вратите,
 • Приклучок 12V,
 • Челични тркала 16",
 • Стандардно резервно тркало,
 • Рачки на вратите и куќишта на надворешните ретровизори во црна боја,
 • Преграда позади седиштата во вториот ред,
 • Внатрешен ентериер во штоф Mica Green,
 • Фиока на затворање напред пред совозачкото седиште,
 • Теписон во првиот и вториот ред,
 • Црн Airbump®.
 •  

 

2-ро ниво | FEEL
Содржи се што има LIVE, плус:

 • Електрика на предни и задни стакла,
 • Предна кровна полица над ветробранското стакло,
 • CITROËN Connect Radio AM/FM на 8" екран чувствителен на допир, USB, Bluetooth® + Mirror Screen,
 • Возачко седиште Комфорт:
  • Лумбално прилагодување на возачкото седиште со џеп во задниот дел,
  • Наслон за рака напред,
  • Место за складирање под возачкото седиште,
 • Совозачко преклопливо седиште со џеп во задниот дел,
 • Три индивидуални преклопни седишта во вториот ред,
 • Место за складирање под седиштата во вториот ред,
 • Електрична паркирна сопирачка,
 • Надолжни кровни носачи,
 • Помош при паркирање назад,
 • Пакет Видливост:
 • Автоматско вклучување на бришачите со сензор за дожд,
 • Предни светла за магла со странично осветлување,
 • Дневни светла со LED,
 • Електронска "детска брава",
 • Пакет во Бела боја
 • Декорација околу предните светла за магла во бела боја,
 • Декорација во бела боја на Airbump®-от,
 • Рачки на вратите и куќишта на надворешните ретровизори во боја на каросерија.
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Citroën Berlingo - 2019  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Caddy
 
Volkswagen Caddy
13946 - 25043
Citroën Berlingo - 2019
 
Citroën Berlingo - 2019
18470 - 26670
Dacia Dokker
 
Dacia Dokker
12750 - 17950
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мултифункционални
 
Citroën Berlingo Multispace13990 €
Dacia Dokker12750 €
Fiat Doblo13800 €
Opel Combo Tour12920 €
Peugeot Partner Tepee15470 €
Peugeot Rifter - 201817990 €
Renault Kangoo14913 €
Volkswagen Caddy13946 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Citroën

www.citroen.com.mk

Импортер за Македонија
Автонова

Тел: 02 / 3093 - 001

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Citroën модели
Berlingo - 2019 Berlingo Furgon
Berlingo Multispace Berlingo VAN - 2019
C1 C3
C3 Aircross C4
C4 Cactus C4 Grand Picasso
C4 Picasso - 2014 C5
C5 Aircross - 2019 C-Elysee
DS3 DS4
DS5 Jumper
Jumper Combi Jumpy
Jumpy Multispace

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook