дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Citroën > Citroën C5 Aircross - 2019 > Краток опис за моделот
Citroën C5 Aircross - 2019 Citroën C5 Aircross - 2019
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 21990
веќе од 366 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОA НА ОПРЕМА

 


1-во ниво | START

 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR  системи за активна безбедност,
 • Електрична паркирна кочница
 • Воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Странични воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Воздушни перничиња во вид на завеса за патниците во првиот и вториот ред,
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор во горниот дел од ветробранското стакло), 
  •  систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, 
  •  Coffee BreakAlert, 
  •  систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина, 
  •  систем за предупредување од опасност од судар),
 • Автоматско вклучување на дневни светла,
 • Hill Start Assist  помош при тргнување по нагорнина,
 • Темпомат со ограничувач на брзина,
 • Сензор за издишани пневматици,
 • Тонирани стакла во вториот ред и позади,
 • ISOFIX на совозачкото седиште и на страничните седишта во вториот ред,
 • Централно заклучување со далечинско,
 • Халогени предни фарови,
 • LED дневни светла, задни светла со 3D ефект и LED трето стоп светло,
 • LED осветлување пред рачката на менувачот,
 • Отвори од клима уредот во вториот ред,
 • Три индивидуални прилагодливи седишта во должина и преклоп во вториот ред,
 • Дводелен багажен простор,
 • Светла за читање во првиот ред,
 • Надолжни кровни носачи,
 • Радио со 8" екран на допир и команди на волан, 2xUSB, Bluetooth и 6 HP,
 • Индикатор за промена на степенот на брзина,
 • Стандардно резервно тркало,
 • Сет за поправка на пневатици,
 • Хроморани украси на вентилациските отвори и на рачките на вратите од внатрешната страна,
 • Мануелен клима уред,
 • Airbump®,
 • Преден и заден браник во боја на каросерија,
 • Предна маска во мат црна боја,
 • Куќишта на надворешните ретровизори и рачки на вратите во боја на каросерија,
 • Нагласени калници во црна боја,
 • Пакет во боја SILVER: Долниот дел од надолжните носачи, две рамки на предниот браник и декорација на    Airbump®от во сребрена боја,
 • Oтвори за складирање на предните и задните врати,
 • Средишна конзола со наслон за рака и простор за складирање во темно сива боја,
 • Фиока на затворање напред пред совозачкото седиште,
 • Електричен серво управувач,
 • Progressive Hydraulic Cushions™  потпирање со прогресивни хидраулични перничиња,
 • Електрика на стакла напред и позади со заштита од приклештување,
 • Кревање и спуштање на стаклата со притискање на клучот,
 • Електрично прилагодување на надворешните ретровизори,
 • Приклучок 12V во предниот дел и во багажникот,
 • Акустично ветробранско стакло,
 • Предни бришачи со технологија "Magic Wash" со сензори за дожд,
 • Возачко и совозачко седиште прилагодливо во должина висина и наклон,
 • Челично тркало 17″ Pentagon,
 • Внатрешен ентериер во штоф Silica Grey,
 • Волан прилагодлив во висина и длабина.
 

 

2-ро ниво | LIVE

Содржи се што имаSTART, плус:

 • Тркало од лесна легура 17″ ELLIPSE,
 • Кожен волан со хромирани украси,
 • Помош при паркирање назад
 
 

3-то ниво | FEEL

Содржи се што има LIVE, плус:

 • Active Safety Break (со радар поставен на предниот браник),
 • Систем за контрола на мртвиот агол,
 • Предни и задни паркинг сензори,
 • LED трепкачи,
 • Автоматски двозонски клима уред,
 • Предни светла за магла со странично осветлување,
 • Антиалергиски филтер со активен јаглен,
 • AQS (систем за квалитет на воздух)
 • регулирање на доводот и прочистење на надворешниот воздух,
 • LED осветлување во пределот на нозете и местото за поставување на чаши,
 • Дополнително затемнети стакла во вториот ред и позади,
 • Внатрешен самозатемнувачки ретровизор,
 • 12" дигитална инструмент табла со можниост за персонилизација,
 • Лумбално прилагодување на возачкото седиште,
 • Тркало од лесна легура 18″ SWIRL со дијамантски ефект,
 • Радио со 8" екран на допир икоманди на волан, 
 • Bluetooth,
 • Mirror Link, Android Auto,
 • INOX декорации на праговитена предните врати,
 • Електрично прилагодување на надворешните ретровизори со LED поздравно светло.

 

4-то ниво SHINE

Содржи се што има FEEL, плус:

 • Пакет Drive Assist: Прилагодлив темпомат (во однос на возилото кое се движи пред вас, со интервенција на кочницата и педалот за гас), прилагодлив
 • темпомат со делување над 30 кm/h кај рачен менувач BVM6,
 • прилагодлив темпомат со можност за целосно сопирање на возилото и стартување кај автоматски менувач EAT8,
 • предупредување за невнимание на возачот, 
 • проширен систем за препознавање на сообраќајните знаци (стоп, еднонасочна улица,забрането претекнување, крај на забрана за претекнување, автоматско префрлање од долги на кратки светла,
 • Highway Driver Assist: задржување на возилото во лентата на движење со оглед на ознаките на патот и брзината   на возилото (само кај EAT8),
 • Top Rear Vision: камера за помош при движење назад со можност за преглед од 180C°,
 • Full LED предни фарови,
 • Систем за влегување и стартување на возилото без клуч (Handsfree),
 • Моторизирана врата од багажникот со handsfree функција на отварање,
 • Наслон за глава со прилагодување во висина и наклон,
 • Внатрешен ентериер во штоф
 • Metropolitan Grey,
 • Седишта Advanced Confort® со комбинација на кожа и ткаенина,
 • Теписи во предниот дел,
 • Повеќеслојни и акустични странични стакла во првиот ред,
 • Предна маска во сјајна црна боја,
 • Citroen Connect NAV радио со 8" екран на допир и команди на волан, Bluetooth, Mirror Link,
 • Android Auto и навигациски систем,
 • Бежично полнење на мобилниот телефон,
 • Алуминиумски педали и наслон за нога.
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Citroën C5 Aircross - 2019  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Nissan Qashqai
 
Nissan Qashqai
21590 - 36590
Ford Kuga MCA
 
Ford Kuga MCA
23300 - 48300
Hyundai Tucson
 
Hyundai Tucson
17777 - 17777
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV Компактни
 
Ford Kuga MCA23300 €
Great Wall Hover H5 12034 €
Hyundai Tucson17777 €
Hyundai Tuscon - 201818990 €
Jeep Compass - 201725000 €
Jeep Renegade23000 €
KIA Sportage - 201716950 €
Mitsubishi Eclipse Cross23980 €
Nissan Qashqai21590 €
Opel Grandland X - 201823525 €
Peugeot 300822490 €
Renault Koleos - 201734500 €
Seat Ateca - 201720041 €
Ssang Yong Korando17200 €
Volkswagen Tiguan30443 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Citroën

www.citroen.com.mk

Импортер за Македонија
Автонова

Тел: 02 / 3093 - 001

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Citroën модели
Berlingo - 2019 Berlingo Furgon
Berlingo Multispace Berlingo VAN - 2019
C1 C3
C3 Aircross C4
C4 Cactus C4 Grand Picasso
C4 Picasso - 2014 C5
C5 Aircross - 2019 C-Elysee
DS3 DS4
DS5 Jumper
Jumper Combi Jumpy
Jumpy Multispace

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook