дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Mitsubishi > Mitsubishi Outlander - old > Краток опис за моделот
Mitsubishi Outlander - old Mitsubishi Outlander - old
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 25980
веќе од 433 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Кросовер во EVO изведба

Напоредно со премиерата на новиот Lancer Sportback, увозникот за возилата на Mitsubishi, МакАутоСтар, го претстави и новиот Outlander на нашиот пазар.


Отсега, атрактивниот SUV ќе ја носи препознатливата Jet Fighter маска на јапонскиот производител, а ќе нуди поекономична и поеколошка моторизација, побогата опрема и поквалитетна внатрешност. Цените остануваат исти, но во сите пакети ќе има многу повеќе опрема.

Новиот, агресивен преден крај, придонесе за полут, поспортски изглед на Outlander. Покрај промените во предниот дел, со цел постигнување посилен впечаток, на многу останати делови од автомобилот вградени се и хромирани лајсни. Сите овие детали придонесуваат Outlander полесно да се издвои од толпата возила и да биде еден од најпрепознатливите модели во класата.

Измените не застанаа само кај дизајнот. Наместо големиот 2,4 литарски бензинец, сега се вградува нов, многу поекономичен 2,0 литарски мотор, а во понудата влегува и 2,2 литарскиот дизел од PSA. На нашиот пазар, единствен мотор во понудата ќе биде 2,0 DI-D дизелот од VW со 140 КС, кој го карактеризира ниската потрошувачка и големата сила на ниски вртежи. Стандардно, со овој мотор се испорачува шест степен мануелен менувач.

Погонот, уште во стартниот модел ќе биде на сите четири тркала. Има три мода на работа – погон само на предните тркала (2WD), за помала потрошувачка, погон на сите четири тркала кога електрониката одлучува која оска ќе добие најмногу вртежен момент (4WD Auto), наменет за подобри возни својства на асфалт и погон на сите четири тркала со константен распоред на силата од 50:50 на двете оски (4WD Lock), наменет за возење по терен.

Промените не застануваат ни во внатрешноста. Пространата кабина сега е збогатена со поквалитетни материјали, односно со еко кожа, пришиена на поголемиот дел од пластиката во внатрешноста. На овој начин, чувството е како во премиум возило, за разлика од претходникот, кој имаше тврда и понеугледна пластика.

Во новиот Outlander останаа истите нивоа на опрема од претходникот, но истите се збогатени со неколку дополнителни елементи. Сега, уште во основниот Invite модел ќе се нудат алуминиумски тркала, автоматски клима уред, ABS+EBD+BAS, TCS+ASC и целосна електрика. Овој модел со дизелскиот мотор со 140 КС има цена од 24.980 евра. Во посилните пакети на опрема, има опрема како систем за отворање без клуч, Rockford Fosgate аудио систем со навигација, две дополнителни седишта во багажникот итн. Повеќе за моделските изведби, цените и нивоата на опрема можете да видите во линковите подолу.

Со сите овие ситни, но потребни измени, Outlander стана еден од најатрактивните SUV модели на пазарот.
 

ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Mitsubishi Outlander - old  

ne samo do 200 na sat vlece i do 210
Напишан од mc  пред  околу 109 месеци
ne samo do 200 na sat vlece i do 210
Напишан од mc  пред  околу 109 месеци
ne samo do 200 na sat vlece i do 210
Напишан од mc  пред  околу 109 месеци
ne samo do 200 na sat vlece i do 210
Напишан од mc  пред  околу 109 месеци
ne samo do 200 na sat vlece i do 210
Напишан од mc  пред  околу 109 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Ford Kuga MCA
 
Ford Kuga MCA
23300 - 48300
Nissan Qashqai
 
Nissan Qashqai
21590 - 36590
Hyundai Tucson
 
Hyundai Tucson
17777 - 17777
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV Компактни
 
Citroën C5 Aircross - 201921990 €
Ford Kuga MCA23300 €
Great Wall Hover H5 12034 €
Hyundai Tucson17777 €
Hyundai Tuscon - 201818990 €
Jeep Compass - 201725000 €
Jeep Renegade23000 €
KIA Sportage - 201716950 €
Mitsubishi Eclipse Cross23980 €
Nissan Qashqai21590 €
Opel Grandland X - 201823525 €
Peugeot 300822490 €
Renault Koleos - 201734500 €
Seat Ateca - 201720041 €
Ssang Yong Korando17200 €
Volkswagen Tiguan30443 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Mitsubishi

www.mitsubishimotors.mk

Импортер за Македонија
МакАутоСтар

Тел: 02 / 2 580 - 000

Адр: ул. Индустриска 2

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Mitsubishi модели
ASX Eclipse Cross
L200 Outlander
Outlander PHEV Space Star

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook