дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Toyota > Toyota Prius Hybrid > Краток опис за моделот
Toyota Prius Hybrid Toyota Prius Hybrid
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 26990
веќе од 449 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

 

1-во ниво | FENCY

 • Антиблокирачки систем за сопирање + Електронска распределба на силата на сопирање + Систем за максимизирање на силата за сопирање (ABS+EBD+BA)
 • Систем за контрола на стабилноста на возилото (VSC) и Систем за контрола на влечната сила (TRC)
 • Систем за помош при тргање на нагорнина (HAC, HillStart Assist Control).
 • Електричен серво управувач, со регулација на чувствителноста според брзината (EPS)
 • Стандарден пакет од 7 воздушни перничиња:
  • Фронтални, воздушни перничиња за предните места со моѓност за деактивирање на совозачкото перниче
  • Странични воздушни перничиња
  • Странични, воздушни перничиња тип "Завеси" за предните и задните места
  • 1 воздушно перниче за колената на возачот
 • Активни стоп светла, пулсираат автоматскипри нагло сопирање (EBS, Emergency BrakeLight Signal)
 • Помошно резервно тркало
 • Двозонски, автоматски клима уред, со независни контроли за возачот и совозачот, и функција на внатрешно рециркулирање на воздухот
 • 15" тркала од лесна легура со пневматици 195/65R15, со украсен капак
 • Камера за помош при паркирање со приказ на 7" диспеј
 • Toyota Touch 2 мултимедијален систем:
  • 7" екран на допир во боја со висока резолуција
  • Аудиосистем со 6 звучници
  • Радио/CD со FM / AM тјунер
  • USB и AUX приклучоци за поврзување на мултимедија
  • Целосна контрола на iPod и MP3 медија преку екранот чувствителен на допир
  • Bluetooth® поддршка
 • 4.2" мултиинформационен дисплеј: монитор на хибридниот систем, временска анализа на потрошувачка на гориво
 • Автоматско вклучување и исклучување на фаровите (сензор за светло) + функција "Follow me home'
 • Предни светла за магла интегрирани во преден браник
 • Електрични прозори напред и назад со заштита од приклештување
 • Управувач регулиран по височина и длабочина
 • Електрични и греени странични ретровизори, со функција на преклопување
 • Електрично регулирање на височината на фаровите
 • Мануелно приспособување на седиштето за возачот во 6 насоки и мануелно приспособување на седиштето за совозачот во 4 насоки
 • Isofix стандард подготовка за детско седиште
 • Браници, странични ретровизори и надворешни рачки на вратите во боја на каросерија
 • Заден потпирач за раце
 • Предупредување за ниско ниво на течноста за бришачи
 • Хромирани рачки за отворање
 • Имобилајзер
 • Интелигентен систем за отклучување преку допир на возачката или совозачката рачка за отворање или петтата врата и стартување (Smart Entry)
 • Електрохроматски внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
 • Греени предни седишта со електрично прилагодување на лумбарната поддршка кај возачот
 • Сензор за дожд
 • Информационен дисплеј на предното ветробранско стакло Head Up Display( индикатор за брзина, работа на хибриден систем)
 • Управувач обложен во кожа
 • Темпомат
 • Контроли на управувачот
 •  LED предни светла (позициски, соборени и долги)

 

 

2-rро ниво | CHIC 
Содржи се што има FENCY, плус:

 • Нивото се нуди само во комбинација со кит за поправка на пневматик (Tyre Repair Kit) и без резервна гума и алат и дигалка.
 • Кожно поставување на седиштата
 • Аудиосистем
 • Навигациски модул Toyota Touch 2 & Go Plus
 • Безжично полнење за мобилен апарат “Wireless charger”
 • Предупредување за ниско ниво на течност за бришачи
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Toyota Prius Hybrid  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 2019
 
Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 2019
20990 - 32490
Toyota RAV4 Hybrid - 2019
 
Toyota RAV4 Hybrid - 2019
31990 - 46990
Toyota Corolla Sedan Hybrid - 2019
 
Toyota Corolla Sedan Hybrid - 2019
20990 - 24190
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Хибриди
 
Hyundai Ioniq23900 €
Mitsubishi Outlander PHEV42980 €
Toyota Corolla Hatchback Hybrid - 201920990 €
Toyota Corolla Sedan Hybrid - 201920990 €
Toyota RAV4 Hybrid - 201931990 €
Toyota Yaris Hybrid17290 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ХИБРИДИ       ПРЕМИУМ - ХИБРИДИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Toyota

www.toyota.com.mk

Импортер за Македонија
Тојота Авто Центар

Тел: 02 / 3088 - 800

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:00 - 18:00 (сервис до 16:00)
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Toyota модели
Auris Aygo
Camry - 2019 C-HR
C-HR - Hybrid Corolla Hatchback - 2019
Corolla Hatchback Hybrid - 2019 Corolla Sedan - 2019
Corolla Sedan Hybrid - 2019 Corolla Touring Hybrid- 2019
Corolla Touring Sports - 2019 Hilux - 2016
Land Cruiser - 2018 Prius Hybrid
Proace RAV4 - 2019
RAV4 Hybrid - 2019 Yaris
Yaris Hybrid

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook