дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Suzuki > Suzuki S-Cross > Краток опис за моделот
Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 15900
веќе од 265 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
6.6
Изглед
5.5
Перформанси
5
Возна динамика
5
Зад управувачот
6
Удобност
6
Простор и практичност
7
Квалитет и доверливост
8
Цена/Опрема
7
Трошоци за користење
8
Безбедност и сигурност
8
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Идеално SUV пакување

Со новиот SX4 S-Cross, кој се продава само на европскиот пазар, Suzuki не само што ги погоди надворешните пропорции, туку постигна одличен баланс и во сите други поважни критериуми за еден семеен SUV.


Однатре, простран, со доволно место и на предните и на задните седишта (позади има рамен под, што значи дека е удобно и за патникот во средината), како и со багажник кој брои одлични 440 литри, S-Cross нема да разочара никого. Во кабината има и многу места за одлагање ситници, со одлична големина. Возачот лесно ќе се снајде во опкружувањето, бидејќи сите команди се логично поставени, со големи и читливи копчиња. На ова се надоврзува и одличната прегледност, во сите правци.

Во возење, S-Cross се однесува динамично и агилно, но не на сметка на удобноста. Тука и возачот може да се забавува и патниците да уживаат во возењето. Моделите со погон на сите тркала имаат и врвен контакт со подлогата, а S-Cross се однесува и одлично на полесен терен. Моторизацијата не е многу богата, но се чини од тоа и нема потреба, бидејќи и двата понудени агрегати, дизелот и бензинецот, лесно се носат со компактниот јапонски SUV. Доволно се еластични уште од ниските вртежи, а ги карактеризира и тивка работа. Одлична е и звучната изолација, додека погонот и подвозјето произведуваат многу малку нерафинирани звуци и вибрации.
 
Зголемувањето на димензиите, значеше и покачување на цената на новиот SX4 S-Cross, но и натаму, ова е еден од најисплатливите модели во класата, особено, доколку се погледне извонредно богатата листа на опрема, особено во поглед на безбедноста. Нормално, за квалитетот и доверливоста на Suzuki не треба да се трошат многу зборови – се работи перфектно. Ниска е и потрошувачката - со нормално возење низ град, кај дизел моторот, бројката за реална потрошувачка е некаде околу 6,2 литри, а на отворено 5,3, со напомена дека и двете вредности се сосема реални - низ скопските гужви низ град, а на отворено, со комотно возење од околу 120-130 km/h.
 
Благодарение на коректната цена и квалитетите во скоро сите критериуми кои треба да ги задоволи еден SUV, новиот SX4 S-Cross треба да биде во потесната листа на сите кои сакаат ваков автомобил!
ПРЕДНОСТИ
• Ергономија и прегледност
• Одлични мотори, моќни, еластични и штедливи
• Суверен над дупки и нерамнини
• Простор во сите правци
• Солиден и цврст
НЕДОСТАТОЦИ
• Не е револуционерен во однос на дизајнот
• Нема многу можности за персонализација


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Suzuki S-Cross  

ЈАПОНСКО САМО И ШВЕДСКО СЕ ДРУГО Е ГОЛА ВОДА
Напишан од ЈАПОНСКО САМО И ШВЕДСКО SE DRUGO E GOLA VODA  пред  околу 65 месеци
ЈАПОНСКО САМО И ШВЕДСКО СЕ ДРУГО Е ГОЛА ВОДА
Напишан од ЈАПОНСКО САМО И ШВЕДСКО SE DRUGO E GOLA VODA  пред  околу 65 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Dacia Duster - 2018
 
Dacia Duster - 2018
12840 - 18650
Volkswagen T-Roc - 2018
 
Volkswagen T-Roc - 2018
20242 - 285459
Suzuki Vitara
 
Suzuki Vitara
14980 - 25970
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV мали
 
Citroën C3 Aircross13490 €
Citroën C4 Cactus13590 €
Dacia Duster - 201812840 €
Fiat 500X CityLook15980 €
Hyundai Kona - 201818416 €
KIA Stonic - 201812990 €
Mitsubishi ASX13980 €
Nissan Juke16500 €
Opel Crossland X - 201816642 €
Opel Mokka X18438 €
Peugeot 200816290 €
Renault Captur15850 €
Seat Arona - 201815804 €
Škoda Karoq - 201818120 €
Suzuki Vitara14980 €
Volkswagen T-Roc - 201820242 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Suzuki

www.mirkat.com.mk

Импортер за Македонија
Миркат

Тел: 02 / 3089 - 089

Адр: Скупи br1.

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Suzuki модели
Baleno Ignis
Jimny - 2019 S-Cross
Swift Swift Sport
Vitara

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook