дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Seat > Seat Leon ST > Краток опис за моделот
Seat Leon ST Seat Leon ST
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 20185
веќе од 336 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

 НИВОA НА ОПРЕМА

 
 
 
 
1-во ниво | REFERENCE
 
 • Клима уред 
 • Челични фелни Urban 15", димензија 195/65 R15
 • Сокриена единечна издувна цевка
 • Комфорна суспензија 
 • Централно заклучување со два клуча со далечински управувач и селективно отворање на багажникот 
 • Електрика на предни и задни стакла
 • Халогени предни светла со светла за дневно возење
 • 6 воздушни перничиња (2 предни + 2 странични + 2 воздушни завеси)
 • Систем за контрола на пролизгување ASR + Систем против блокирање на сопирачките ABS
 • Електронска контрола за стабилност ESC + Индикатор за притисок во пневматици
 • Систем за автоматско сопирање по незгода 
 • Потсетник за сигурносен појас за возачко седиште 
 • iSOFIX и Top Tether закачалки за прицврстување на 2 детски седишта на задната клупа
 • Резервно тркало со намалени димензии за привремена употреба
 • Рачки на врати и ретровизори во боја на каросерија / Само кај CUPRA ретровизори во црна
 • Хромирана рамка на решетката напред / Само кај CUPRA во сјајно црна боја
 • Борд компјутер
 • Индикатор за препорачан степен на пренос

 

2-ро ниво | STYLE
Содржи се што има  Reference, плус:
 • Воздушно перниче за колена на возачот + Деактивација на совозачко воздушно перниче
 • Блокада на диференцијал XDS
 • Алуминиумски фелни Design 16", димензија 205/55 R16
 • Централно заклучување со два клуча со далечински управувач и селективно отворање на багажникот
 • Електрично прилагодување на надворешни ретровизори со грејачи 
 • Халогени предни светла со LED дневни светла
 • Предни светла за магла со функција за аголно осветлување
 • "Доаѓање дома" функција за светла (со мануелна активација) 
 • Автоматски двозонски клима уред "Climatronic"
 • "Media System Colour" - Аудио систем со 5" екран во боја чувствителен на допир + MP3/WMA + читач за SD картички + AUX-in/USB приклучок + Bluetooth (телефон + аудио стриминг) + 6 звучници
 • Темпомат
 
 
 
3-то ниво | FR
Содржи се што има Style, плус: 
 • Дополнителна опрема на Xcellence
 • Воздушно перниче за колена на возачот + Деактивација на совозачко воздушно перниче
 • Алуминиумски фелни Dynamic 17", димензија 225/45 R17
 • FR суспензија (-15 mm)
 • SEAT профил на возење за избор на осетливост на управувачот, реакција на педалата за гас, менувачот - само со DSG
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Seat Leon ST  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volvo V40 Cross Coutry
 
Volvo V40 Cross Coutry
26700 - 43700
Toyota Corolla Touring Sports - 2019
 
Toyota Corolla Touring Sports - 2019
22490 - 32490
Opel Astra Sports Tourer
 
Opel Astra Sports Tourer
19170 - 24868
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Компактни каравани
 
Opel Astra Sports Tourer19170 €
Škoda Octavia Combi26290 €
Toyota Corolla Touring Sports - 201922490 €
Volvo V40 Cross Coutry26700 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
НИСКА КЛАСА       КОМПАКТИ       СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       
 

Одберете друг автомобил
     

Seat

www.seat.com.mk

Импортер за Македонија
КА-ДИС

Тел: 02 / 3076 - 400

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 16:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Seat модели
Arona - 2018 Ateca - 2017
Ibiza - 2018 Leon
Leon Cupra Leon ST
Leon ST Cupra Tarraco - 2019 *

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook