дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Volkswagen > Volkswagen Golf R > Краток опис за моделот
Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од
веќе од € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВО НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | R

 • 5 врати со електрично задвижувани предни и задни стакла
 • PH2 Автоматски двозонски клима уред
 • Радио Composition Color (6.5 инчен колор екран чувствителен на допир, FM радио, читач за SD картичка, Aux in влез, 4 звучници напред)
 • Пакет за поврзување (Bluetooth и USB)
 • Кожен волан
 • Централен потпирач за раце напред, надолжно и висински подесив, со оддел за ситници и отвори за вентилација кон задните седишта
 • Предни светла за магла со статичко осветлување во свиоци
 • Колор пакет (рачките на вратите и куќиштата на надворешните ретровизори во боја на каросеријата)
 • Пакет Звук плус (4 звучници назад)
 • Мултифункционален кожен волан
 • Систем за предупредување од фронтален судар, систем за итно сопирање во град и систем за детектирање на пешаци
 • Адаптивен темпомат со дејство до 210 Km/h, систем за предупредување од фронтален судар, систем за итно сопирање во град и систем за детектирање на пешаци
 • Rадио Composition Media (8.0 инчен екран во боја чувствителен на допир, Bluetooth, CD/MP3, Читач за SD картички, 8 звучници
 • Пакет Light & Sight со сензори за светло и дожд, автоматско активирање на предните светла и финкција Coming home/Leaving home 
 • Паркинг сензори напред и назад со графичко и звучно предупредување за препреки
 • Алу фелни 8Јх19 "Pretoria" Сиви металик, со пневматици 235/35 R19
 • Систем за пристап и стартување без клуч Keyless Access
 • Систем за пристап и стартување без клуч Keyless Access со функција Safelock
 • Навигациона функција Discover Media за радио Composition Media, со мапи за западна Европа на SD картичка
 • Фуннкции App Connect (Google Android Auto, Apple Car Play, Mirrorlink) и Volkswagen Media Control
 • Активен инфо дисплеј
 • Камера назад Rear View
 • Зимски пакет со греење на предните седишта, автоматско загревање на прскалките на ветробранот и систем за миење на предните светла
 • Потпирање, адаптивно, електронски регулирано
 • Задните стакла 65 % затемнети
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Решетка на ладилникот боена црно со ознака R 
 • Браници во тркачка изведба и проширувања на праговите во боја на каросеријата, R
 • Куќишта на ретровизорите мат хром, основата на ретровизорите боена црно, рачките во боја на каросерија
 • Предни светла во LED изведба со LED дневни светла и динамичко осветлување во свиоци 
 • Задни светла во LED изведба со динамички покажувачи на насока, темно-црвени
 • Преслекување на седиштата во штоф "Race", страниците на седштата во Арт-велур, R лого на наслоните
 • Декоративни елементи "Carbon touch" на инструмент таблата и вратите/"Piano Black" на централната конзола
 • Автоматско регулирање на досегот на светлата со динамичко осветлување во кривини
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Volkswagen Golf R  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
 
-
 
-
 
-
 
Најпопуларни автомобили
 
 
 
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Volkswagen

www.vw.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Volkswagen модели
Amarok Arteon
Caddy Caddy Combi
Caddy Furgon Caddy Maxi
Carravelle Crafter
e-Up! Golf 8 - 2019 *
Golf 8 GTE - 2018 Golf GTD
Golf GTE Golf GTI
Golf R Golf VII
Multivan Passat
Passat Alltrack Passat Variant
Polo Polo GTI
T-Cross - 2018 Tiguan
Tiguan Allspace Touareg - 2019
Touran Transporter Furgon
Transporter Комби Transporter Патар
Transporter Шасија T-Roc - 2018
Up!

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook