дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Fiat > Fiat Ducato Goods Transport > Краток опис за моделот
Fiat Ducato Goods Transport Fiat Ducato Goods Transport
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 20990
веќе од 349 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | FURGON

 • Сопирачки со ABS + EBD 
 • Централна брава со далечинска команда 
 • Серво управувач
 • Метална преграда на товарен простор со стакло (Само кај FURGON)
 • Воздушно перниче за возачот
 • Држач за чаши
 • Нов кластер - инструмент табла
 • Кит за пушачи
 • Персонализација на системот на англиски јазик
 • Совозачко седиште подесиво по висина
 • Двојна совозачка клупа
 • Стандардно резерво тркало
 • Двокрилна задна врата (Само кај FURGON)
 • Нов специјален браник од четири компоненти
 • Лизгачка врата од десна страна (само кај FURGON)
 • Носач на резервно тркало 
 • Интегрални капаци за тркала

 

 

2-ро ниво | CABINATO
Содржи се што има FURGON, плус:

 • Заден носач + задна светлосна група + носач за резервно тркало

 

 

3-то ниво | DOPPIA CABINA 
Содржи се што има CABINATO, плус:

 • Заден носач + задна светлосна група + носач за резервно тркало

 

 

4-то ниво | COMBI
Содржи се што има DOPPIA CABINA, плус:

 • TMPS - контрола на притисок во пневматици
 • Патничко подвозје
 • Дополнителен клима уред во патничкиот простор
 • Греење на патничкиот дел назад
 • Темпомат
 • Трет ред на седишта
 • Греење на задно стакло
 • Застаклена двокрилна задна врата
 • Застаклена странична лизгачка врата
 • Лизгачка врата од десна страна
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Fiat Ducato Goods Transport  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Crafter
 
Volkswagen Crafter
22234 - 35524
Fiat Ducato Goods Transport
 
Fiat Ducato Goods Transport
20990 - 29500
Peugeot Boxer
 
Peugeot Boxer
19900 - 25420
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Товарни големи
 
Citroën Berlingo VAN - 201912490 €
Citroën Jumper17990 €
Citroën Jumpy Multispace17490 €
Ford Transit Connect17500 €
Ford Transit Van25500 €
Opel Movano Van24929 €
Peugeot Boxer19900 €
Peugeot Expert16990 €
Volkswagen Crafter22234 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ТОВАРНИ - МАЛИ       ТОВАРНИ - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Fiat

www.fiat.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Fiat модели
500 500L
500L Cross - 2017 500X CityLook
500X Off Road Look Doblo
Doblo Cargo Ducato Conversion
Ducato Goods Transport Ducato Passenger Transport
Panda Panda 4x4
Punto Tipo - 2017
Tipo Sedan Tipo Station Wagon - 2017

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook