дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Fiat > Fiat Panda 4x4 > Краток опис за моделот
Fiat Panda 4x4 Fiat Panda 4x4
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 12900
веќе од 215 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | TREKKING

 • ABS+EBD
 • ESP + Hill holder
 • Star&Stop
 • Воздушно перниче за возачот
 • Воздушно перниче за совозачот
 • Странични воздушни завеси
 • Далечинско отклучување заклучување
 • Висинска регулација на управувач 
 • Мануелен клима уред
 • Електрично регулирање на предни стакла
 • Електрично регулирање на надворешни ретровизори
 • Затемнети стакла 
 • Брисач на задно стакло
 • Електричен серво управувач
 • 2 задни наслони за глава
 • Делливо задно седиште 60/40
 • Централно заклучување на вратите
 • Трет појас заден
 • Штитник за сонце од возачка страна со огледало
 • Мало резервно тркало со носач
 • Подготовка за радио со 4 звучници и антена
 • Радио ЦД со мп3, 4x40W 
 • Контрола на пренос на предни тркала (Само кај TREKKING)
 • Бандажи од лесна легура 15'' гуми 175 / 65 R15" 
 • Надолжни кровни носачи 
 • Надворешни ретровизори во боја на каросерија 
 • Рачки на врати од надвор во боја 
 • Браници во боја на каросерија
 • Заштнитни странични лајсни

 

2-ро ниво | CLIMBING
Содржи се што има TREKKING, плус: 

 • Странични воздушни перничиња 
 • Управувач и рачка на менувач обложени со кожа
 • Радио команди на волан ( 10 прекинувачи)
 • BLUE&ME со USB и AUX приклучок и меморија од 128MB 
 • Електрична блокажа на диференцијал 4x4
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Fiat Panda 4x4  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Mitsubishi Space Star
 
Mitsubishi Space Star
8690 - 10990
Volkswagen Up!
 
Volkswagen Up!
11062 - 13669
Toyota Aygo
 
Toyota Aygo
9990 - 93900
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мини автомобили
 
Citroën C110490 €
Fiat Panda9690 €
Mitsubishi Space Star8690 €
Renault Twingo - 20189900 €
Škoda Citigo9150 €
Toyota Aygo9990 €
Volkswagen Up! 11062 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МИНИ АВТОМОБИЛИ       НИСКА КЛАСА       ПРЕМИУМ - МАЛИ       НИСКА КЛАСА СЕДАНИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Fiat

www.fiat.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Fiat модели
500 500L
500L Cross - 2017 500X CityLook
500X Off Road Look Doblo
Doblo Cargo Ducato Conversion
Ducato Goods Transport Ducato Passenger Transport
Panda Panda 4x4
Punto Tipo - 2017
Tipo Sedan Tipo Station Wagon - 2017

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook