дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Great Wall > Great Wall Hover H5 > Краток опис за моделот
Great Wall Hover H5 Great Wall Hover H5
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 12034
веќе од 200 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Great Wall Hover H5  

НЕ КУПУВАЈ КИНЕСКО.ТОА БРИШИ.НЕ ТРЕБА ДА ВОЗИШ ПЛАГИЈАТ И ФАЛСИФИКАТ
Напишан од НЕ КУПУВАЈ КИНЕСКО.ТОА БРИШИ.НЕ ТРЕБА ДА ВОЗИШ ПЛАГИЈАТ И ФАЛСИФИКАТ  пред  околу 63 месеци
НЕ КУПУВАЈ КИНЕСКО.ТОА БРИШИ.НЕ ТРЕБА ДА ВОЗИШ ПЛАГИЈАТ И ФАЛСИФИКАТ
Напишан од НЕ КУПУВАЈ КИНЕСКО.ТОА БРИШИ.НЕ ТРЕБА ДА ВОЗИШ ПЛАГИЈАТ И ФАЛСИФИКАТ  пред  околу 63 месеци
НЕ КУПУВАЈ КИНЕСКО.ТОА БРИШИ.НЕ ТРЕБА ДА ВОЗИШ ПЛАГИЈАТ И ФАЛСИФИКАТ
Напишан од НЕ КУПУВАЈ КИНЕСКО.ТОА БРИШИ.НЕ ТРЕБА ДА ВОЗИШ ПЛАГИЈАТ И ФАЛСИФИКАТ  пред  околу 63 месеци
НЕ КУПУВАЈ КИНЕСКО.ТОА БРИШИ.НЕ ТРЕБА ДА ВОЗИШ ПЛАГИЈАТ И ФАЛСИФИКАТ
Напишан од НЕ КУПУВАЈ КИНЕСКО.ТОА БРИШИ.НЕ ТРЕБА ДА ВОЗИШ ПЛАГИЈАТ И ФАЛСИФИКАТ  пред  околу 63 месеци
НЕ КУПУВАЈ КИНЕСКО.ТОА БРИШИ.НЕ ТРЕБА ДА ВОЗИШ ПЛАГИЈАТ И ФАЛСИФИКАТ
Напишан од НЕ КУПУВАЈ КИНЕСКО.ТОА БРИШИ.НЕ ТРЕБА ДА ВОЗИШ ПЛАГИЈАТ И ФАЛСИФИКАТ  пред  околу 63 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Nissan Qashqai
 
Nissan Qashqai
21590 - 36590
Ford Kuga MCA
 
Ford Kuga MCA
23300 - 48300
Hyundai Tucson
 
Hyundai Tucson
17777 - 17777
 
Најпопуларни автомобили
 
 
SUV Компактни
 
Citroën C5 Aircross - 201921990 €
Ford Kuga MCA23300 €
Hyundai Tucson17777 €
Hyundai Tuscon - 201818990 €
Jeep Compass - 201725000 €
Jeep Renegade23000 €
KIA Sportage - 201716950 €
Mitsubishi Eclipse Cross23980 €
Nissan Qashqai21590 €
Opel Grandland X - 201823525 €
Peugeot 300822490 €
Renault Koleos - 201734500 €
Seat Ateca - 201720041 €
Ssang Yong Korando17200 €
Volkswagen Tiguan30443 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
SUV - МАЛИ       SUV - КОМПАКТИ       SUV - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Great Wall

www.greatwall.mk

Импортер за Македонија
Толту

Тел: 02/ 2654-654; 02/ 2655-655 02 / 3093 - 100

Адр: "Гвадалахара" б.б.

Работно време: 
сабота: 


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Great Wall модели
Hover H5 Hover H6
Steed 5

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook