дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Renault > Renault Clio Grandtour > Краток опис за моделот
Renault Clio Grandtour Renault Clio Grandtour
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 12750
веќе од 212 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

  

НИВОA НА ОПРЕМА

 
 
 
1-во ниво | LIFE
 • Систем против блокирање на тркалата- ABS 
 • LED дневни светла
 • Систем за електронска контрола на стабилноста на возилото - ESP 
 • Светла со двојна оптика
 • Систем против пролизгување- ASR 
 • Покажувачи на смерот на надворешните ретровизори
 • Систем за помош при нагло сопирање - AFU 
 • Заден спојлер на петта врата + трето стоп светло
 • Помош при тргнување на нагорнина 
 • Тонирани задни стакла
 • Систем за контрола на притисок на пневматици 
 • Рачки на вратата во црна боја
 • Индикатор за промена на брзина 
 • Надворешни ретровизори во црна боја
 • Воздушно перниче за возач и совозач 
 • Надворешни заштитни лајсни во црна боја
 • Странични воздушни перничиња Украсни лајсни во црна боја
 • Можност за исклучување на воздушното перниче на совозачот 
 • Хромирани елементи (рачка за менувачот, рачка за отворање
 • Сигнализација за незакопчан појас на возач и совозач дигитален мерач на брзина)
 • ISOFIX систем за прицврстување на детските седишта 
 • Инструмент табла во црна боја
 • Среден појас позади во три точки 
 • Навлаки во црно/сива боја
 • Сигурносен појас на возачот подесив по висина 
 • 15" украсни фелни Paradise
 • Сигурносни појаси напред со затегнувачи 
 • Кровни носачи во црна боја (достапни само за Grandtour)
 • Потпирачи за глава подесиви по висина напред
 • Потпирачи за глава подесиви по висина 
 • Електричен варијабилен серво управувач
 • Renault картица електрично подесиви и грејни надворешни ретровизори
 • Патен компјутер Грејно задно стакло
 • Регулатор и ограничувач на брзината 
 • Електрично подигнување на стаклата напред
 • Систем Energy smart management 
 • Управувач подесив по висина и должина
 • Возачко седиште подесиво по висина
 • Деллива задна клупа 1/3 - 2/3 (само наслон)
 • Сет за поправка на гуми Дупло дно на 
 • багажниот простор (достапно само за верзија
 • Филтер за тврди честички (достапно за мотор дизел) Grandtour)

 

 
 
2-ро ниво | ZEN
Содржи се што има LIFE, плус:
 • Темносива инструмент табла со сјајно црни додатоци 
 • Мутимедијален систем MEDIANAV EVOLUTION со вграден
 • Ценовникот важи до моментот на објавување на нов ценовник. 
 • Аутомотив Груп го задржува правото на измена на информациите наведени во ценовникот. 
 • 7" екран чуствителен на допир со функции МР3, AUX, Bluetooth, USB
 • Ретровизори во боја на каросерија 
 • Поврзување со апликација Android Auto
 • Дополнителни хромирани додатоци(украсна маска,  Kлима уред светла, инструмент табла) 
 • Интервални бришачи
 • Алумиунски кровни носачи (дополнителни само за верзијата на Grandtour) 
 • Странично задно стакло
 • Управувач и рачка на менувачoт пресвлечени во имитација на кожа 
 • Начин на возење ECOMODE
 
 
 
3-то ниво | LIMITTED
Содржи се што има ZEN, плус:
 • Светла за магла напред 
 • Затемнети задни стакла
 • Алуминиумски фелни 16" - Celsium
 • Посебни навлаки LIMITED
 • Надворешни ознаки LIMITED 
 • Навигациски систем Navteq + картографија на Адриатик
 • Менувач во сјајно сива боја
 • Заштита на праговите на предните врати
 • Пакет LOOK - Хром
 • *Заштитни лајсни и дел на задниот браник во сјајноцрна боја
 • *Хромиран дел на внатрешните лајсни, украсните лајсни напред и
 • лајсни на задните врати
 • Сјајноцрни украсни елементи на инструмент таблата 
 • Автоматски клима уред
 • Дополнително хромирани елементи на инструмент таблата 
 • Renault картица Hands Free
 • FULL LED светла напред и назад (Grandtour само напред) 
 • Импулсно подигнување на стаклата на возачката врата
 • Хромирани елементи на предната маска, страничните делови на каросеријата и на багажниот простор 
 • Електрични подигнувачи на задните стакла
 • Навлаки со имитација на кожа и благо црна боја Припрема за аларм
 • Светла за магла напред Сензор за дожд и автоматско уклучување на светла
 • Алуминиумски фелни 16'' Pulsize - сребрени Задни паркинг сензори
 • Алуминиумски кровни носачи (достапни само за верзија Grandtour)
 • Хромиран поклопец на надворешните ретровизори
 • Рачка на менувачот Zamac (само за мотори TCe 120 и dCi 110) 
 • Навигациски систем Navteq + картографија Адриатик 
 
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Renault Clio Grandtour  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Fiat Tipo Station Wagon - 2017
 
Fiat Tipo Station Wagon - 2017
13800 - 20700
Renault Clio Grandtour
 
Renault Clio Grandtour
12750 - 18750
 
-
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мали каравани
 
Fiat Tipo Station Wagon - 201713800 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
НИСКА КЛАСА       КОМПАКТИ       СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       
 

Одберете друг автомобил
     

Renault

www.renault.mk

Импортер за Македонија
Аутомотив Груп

Тел: 02 / 2 727 - 200

Адр: ул. Првомајска 21

Работно време:  09:00 - 17:00
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Renault модели
Captur Clio
Clio Grandtour Clio RS
Espace Kadjar
Kangoo Koleos - 2017
Megane Megane GrandCoupé
Megane RS Scenic
Talisman Talisman Estate
Twingo - 2018

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook