дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Dacia > Dacia Dokker > Краток опис за моделот
Dacia Dokker Dacia Dokker
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 12750
веќе од 212 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

 

1-во ниво | ESSENTIAL

 • Потпирачи за глава на сите седишта 
 • Предни воздушни перничиња за заштита на главата и градниот кош 
 • Предно воздушно перниче за возач и совозач н 
 • Можност за исклучување на совозачкото воздушно перниче 
 • Серво управувач Застаклена асиметрична задна врата
 • Систем против блокирање на тркалата (ABS) 
 • Систем за помош при нагло сопирање (AFU) 
 • Систем за надзор на стабилност на возилото (ESP)
 • Систем за контрола против пролизгување (ASR) 
 • Систем за помош при тргнување по нагорнина (HSA)* 
 • Isofix систем за прицврстување на детско седиште 
 • Сигнал за незакопчан сигурносен појас на возачот 
 • Возачко седиште подесиво по длабочина и висина 
 • Самозаклучување на возилото во возење 
 • Индикатор за притисок на пневматици 
 • Индикатор за промена на брзина Резервно тркало *
 • Дневни светла 12V приклучок
 • Систем Start & Stop
 • Електрично прилагодливи надворешни ретровизори во црна боја
 • Електрично подигнување на предни стакла
 • Пластична облога во багажен дел
 • Прибор за пушачи
 • Десна застаклена странична лизгачка врата
 • Отворена фиока на кров од внатрешна страна
 • Лева застаклена страна
 • Затворена фиока пред совозачот
 • Далечинско централно заклучување
 • Греење на задното стакло со бришач
 • Ролетна во багажен дел
 • Делумно преклопливо совозачко седиште
 • Делива задна клупа и склоплива 1/3-2/3
 • Светло во багажен дел
 • Подготовка за радио
 • Челични фелни со украсни поклопци 15" Aracaju
 • Браници во црна боја
 • Темносива внатрешност
 • Тапацир Ambiance
 • Затемнети стакла

 

 

2-ро ниво | COMFORT
Содржи се што има ESSENTIAL, плус:

 • Патен компјутер* Светла за магла напред
 • Лева застаклена лизгачка странична врата
 • Клима уред+ филтер против прав 
 • Надолжни кровни носачи 
 • Возачко седиште и управувач прилагодливи по висина 
 • Дополнителен ретровизор за контрола на задна клупа 
 • Надворешни ретровизори во сјајно црна боја
 • Внатрешност црна/беж со хромирани елементи
 • Тапацир Laureate
 • Електрично импулсно подигање на стакло од возачка страна
 • Браници во боја на каросерија
 • Челични фелни со украсни поклопци 15" Popster
 • Радио, CD, MP3, AUX, Bluetooth, USB
 • со команди при управување 

 

 

3-то ниво | STEPWAY

 • Потпирачи за глава на сите седишта 
 • Предни возчушни перничиња за заштита на главата и градниот кош 
 • Предно воздушбо перниче за возач и совозач 
 • Можност за исклучување на совозачкото воздушно перниче 
 • Серво управувач Застаклена асиметрична задна врата
 • Систем против блокирање на тркалата (ABS) 
 • Систем за помош при итно сопирање (AFU) 
 • Систем за надзор на стабилност на возилото (ESP) 
 • Систем за контрола против пролизгување (ASR) 
 • Систем з апомош при тргнување по нагорнина (HSA)* 
 • Isofix систем за прицврстување на детско седиште 
 • Сигнал за незакопчан сигурносен појас 
 • Возачко седиште подесиво по висина и длабочина 
 • Самозаклучување на возилото во возење 
 • Индикатор за притисок на пневматици *
 • Индикатор за степен на промена на брзина 
 • Дневни светла
 • Систем Start&Stop
 • Клима уред
 • Електрично прилагодливи надворешни ретровизори во темносива боја
 • Електрично подигнување на предни стакла
 • Ролетна во багажен дел
 • Десна застаклена странична лизгачка врата
 • Отворена фиока на кров од внатрешна страна
 • Лева застаклена страна
 • Затворена фиока пред совозачот
 • Греење на задното стакло со бришач
 • Далечинско централно заклучување
 • Делумно преклопливо совозачко седиште
 • Делива задна клупа и склоплива 1/3-2/3
 • Резервно тркало 
 • Светло во багажен дел
 • 12V приклучок
 • Подготовка за радио 
 • Затемнети стакла
 • Светла за магла напред
 • Flexwheel тркала 16’’ Dark Metal
 • Посебна внатрешност и тапацир Stepway
 • Надолжни кровни носачи во мат хром боја
 • Надворешни ретровизори во темносива боја
 • SUV додатоци:
 • облоги на браникот во црна боја
 • хромирани додатоци 

 

 

4-то ниво | TECHROAD
Содржи се што има Stepway, плус:

 • Темпомат и лимитатор на брзина 
 • Патен компјутер 
 • Сензори за паркирање позади 
 • Комплет за поправка на гума 
 • Мрежа во багажен дел 
 • Електрично и импулсно подигање на возачки прозор
 • Потпирач за рака на возачко седиште
 • Дополнителен ретровизор за контрола на задна клупа
 • Надворешни рачки во црна боја
 • Масичка на заден дел од предни седишта
 • Пакет ПЛУС: лева застаклена лизгачка врата, возачко седиште и управувач прилагодливи по висина
 • Тапацир TechRoad
 • 16" двобојни Flexwheel фелни
 • Управувач обложен со кожа 
 • Надворешни ретровизори во сјајно црна боја и мат додатоци
 • Мултимедијски систем Media Nav Evolution:
  • 7" екран на допир, USB, MP3
  • навигација + картографија на Адриатик
  • можност за поврзување со Android auto 

 

 

5-то ниво | AMBIANCE

 • Потпирачи за глава на сите седишта 
 • Предни воздушни перничиња за заштита на главата и градниот кош 
 • Предно воздушно перниче за возач и совозач  
 • Можност за исклучување на совозачкото воздушно перниче 
 • Серво управувач Застаклена асиметрична задна врата
 • Систем против блокирање на тркалата (ABS) 
 • Систем за помош при нагло сопирање (AFU) 
 • Систем за надзор на стабилност на возилото (ESP) 
 • Систем за контрола против пролизгување (ASR) 
 • Систем за помош при тргнување по нагорнина (HSA) 
 • Isofix систем за прицврстување на детско седиште 
 • Сигнал за незакопчан сигурносен појас на возачот 
 • Безбедносни појаси прилагодливи по висина 
 • Индикатор за притисок на пневматици Светло во багажен дел
 • Индикатор за промена на брзина 12V приклучок
 • Возачко седиште подесиво по длабочина и висина 
 • Сет за поправка на гума 
 • Дневни светла
 • Електрично подигнување на предни стакла
 • Електрично прилагодливи надворешни ретровизори во црна боја
 • Десна застаклена странична лизгачка врата
 • Лева застаклена страна
 • Пластична облога во багажен дел
 • Отворена фиока на кров од внатрешна страна
 • Прибор за пушачи
 • Далечинско централно заклучување
 • Греење на задното стакло со бришач
 • Ролетна во багажен дел
 • Преклопливо совозачко седиште
 • Делива задна клупа и склоплива 1/3-2/3
 • Челични фелни со украсни поклопци 15" Aracaju
 • Надворешни рачки во црна боја
 • Затворена фиока пред совозачот
 • Средно светло на кров напред
 • Браници во црна боја
 • Темносива внатрешност
 • Тапацир Ambiance
 • Затемнети стакла 

 

 

6-то ниво | LAURETE
Содржи се што има AMBIANCE, плус:

 • Внатрешност црна/беж со хромирани елементи 
 • Браници и надворешни ретровизори во боја на каросерија 
 • Челични фелни со украсни поклопци 15" Popster 
 • Тапацир Laureate 
 • Светла за магла напред
 • Патен компјутер
 • Радио, CD, MP3, AUX, 
 • Bluetooth, 
 • USB 
 • Надолжни кровни носачи
 • Лева застаклена лизгачка странична врата
 • Електрично импулсно подигање на стакло од возачка страна
 • Клима уред+ филтер против прав
 • Возачко седиште и управувач прилагодливи по висина
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Dacia Dokker  

greska, kupija pa macija, a garant koga majkati videla kolku si ti utnata ivesticija, taa placela.
Напишан од riki  пред  околу 86 месеци
ZA DACIA VELAT KUPIJA PA PLACIJA.A VIE KAKO SAKATE RAZBERETE
Напишан од UTNATA INVESTICIJA KAKO SAKATE RAZBEBERE  пред  околу 86 месеци
ZA DACIA VELAT KUPIJA PA PLACIJA.A VIE KAKO SAKATE RAZBERETE
Напишан од UTNATA INVESTICIJA KAKO SAKATE RAZBEBERE  пред  околу 86 месеци
ZA DACIA VELAT KUPIJA PA PLACIJA.A VIE KAKO SAKATE RAZBERETE
Напишан од UTNATA INVESTICIJA KAKO SAKATE RAZBEBERE  пред  околу 86 месеци
ZA DACIA VELAT KUPIJA PA PLACIJA.A VIE KAKO SAKATE RAZBERETE
Напишан од UTNATA INVESTICIJA KAKO SAKATE RAZBEBERE  пред  околу 86 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 3
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volkswagen Caddy
 
Volkswagen Caddy
13946 - 25043
Citroën Berlingo - 2019
 
Citroën Berlingo - 2019
18470 - 26670
Dacia Dokker
 
Dacia Dokker
12750 - 17950
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Мултифункционални
 
Citroën Berlingo - 201918470 €
Citroën Berlingo Multispace13990 €
Fiat Doblo13800 €
Opel Combo Tour12920 €
Peugeot Partner Tepee15470 €
Peugeot Rifter - 201817990 €
Renault Kangoo14913 €
Volkswagen Caddy13946 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Dacia

www.dacia.mk

Импортер за Македонија
Аутомотив Груп - Dacia

Тел: 02 / 2 727 - 280

Адр: ул. Првомајска 21

Работно време:  09:00 - 17:00
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Dacia модели
Dokker Duster - 2018
Lodgy Logan
Logan MCV Sandero
Sandero Stepway

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook