дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Citroën > Citroën Jumpy > Краток опис за моделот
Citroën Jumpy Citroën Jumpy
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 18490
веќе од 308 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

 

1-во ниво | CONFORT

 • ABS / AFU / ESP / ASR / BOS системи за безбедно сопирање,
 • Помош при тргнување на нагорнина,
 • Воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Предни и задни браници во црна боја,
 • Приклучок 12V,
 • Предни фарови со интегрирани дневни светла,
 • Серво управувач,
 • Рачно прилагодливи надворешни ретровизори со сензори за температура,
 • Прицврстувачи во товарниот простор (6 во L1, L2), и (8 во L3),
 • Задни светла со двојни магленки и двојни светла за возење наназад,
 • Прилагодување на возачко и совозачкото седиште по должина и наклон,
 • Челични тркала 16″,
 • Темпомат со ограничувач на брзина,
 • Внатрешност во штоф Silica,
 • Индикатор за оптимална промена на степенот на брзини,
 • Патен компјутер,
 • Задна двокрилна незастаклена врата 50/50 со отварање под агол од 180°,
 • Резервно тркало 16″,
 • Управувач прилагодлив по висина и длабина,
 • Два обични клуча,
 • LCD екран на инструмент таблата со пиктограмски приказ на температурата на вода, гориво но и други податоци при возење,
 • Странична незастаклена лизгачка врата од десната страна,
 • Електрика на предни стакла,
 • Трето стоп светло,
 • Фиксна преграда помеѓу патничкиот и товарниот простор,
 • Припрема за радио,
 • Надворешни рачки на вратите и куќишта на ретровизорите во црна боја,
 • Контролна светилка за неврзан сигурносен ремен,
 • Осветлување во патничкиот простор (1 светилка),
 • Осветлување во товарниот простор (2 светилки),
 • Отвор со А4 формат во горниот средишен дел од конзолата,
 • Затворена преграда пред совозачот.

 

 

2-ро ниво | CLUB
Содржи се што има CONFORT, плус:

 • Еден обичен клуч + еден клуч со централно заклучување со далечинско,
 • Акустично ветробранско стакло,
 • Клима уред со мануелна регулација,
 • Совозачко седиште за две лица со функција MODUWORK,
 • Голема затворена преграда пред совозачот со ладилник,
 • LCD екран на инструмент таблата со текстуален приказ на податоци за возењењто и одвоен приказ за темепратура на вода и гориво,
 • Coffee Break Alert,
 • Челични тркала 16″ со украсни капаци,
 • Приклучок 12V во товарниот простор,
 • Приклучок 12V пред совозачот,
 • Приклучок 12V во средина,
 • Радио RD6 со Bluetooth и приклучок USB, AUX,
 • Внатрешност во комбинација на штоф /TEP материјал Mica (OVFX),
 • Секвенцијално поместување на предните стакла,
 • Електрично прилагодливи надворешни ретровизори со сензори за температурa,
 • Возачко седиште со наслон за раце прилагодливо по должина, наклон и во лумбалниот дел
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Citroën Jumpy  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Opel Combo Van
 
Opel Combo Van
13213 - 17860
Citroën Jumpy
 
Citroën Jumpy
18490 - 21500
Peugeot Partner
 
Peugeot Partner
13980 - 18260
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Товарни мали
 
Citroën Berlingo Furgon14000 €
Fiat Doblo Cargo12500 €
Ford Fiesta Van10900 €
Opel Combo Van13213 €
Opel Corsa Van9984 €
Peugeot Partner13980 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
ТОВАРНИ - МАЛИ       ТОВАРНИ - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Citroën

www.citroen.com.mk

Импортер за Македонија
Автонова

Тел: 02 / 3093 - 001

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 – 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Citroën модели
Berlingo - 2019 Berlingo Furgon
Berlingo Multispace Berlingo VAN - 2019
C1 C3
C3 Aircross C4
C4 Cactus C4 Grand Picasso
C4 Picasso - 2014 C5
C5 Aircross - 2019 C-Elysee
DS3 DS4
DS5 Jumper
Jumper Combi Jumpy
Jumpy Multispace

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook