дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Audi > Audi Q5 > Краток опис за моделот
Audi Q5 Audi Q5
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 51622
веќе од 860 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | BASIC 

 • Алуминиумски фелни 8Jx17, 10 крак дизајн
 • Гуми 235/65 R17
 • Емисија на гасови EU6
 • Воздушни перничиња за возач и совозач
 • Странични воздушни перничиња
 • Воздушни перничиња за глава
 • Надворешни ретровизори во боја на каросерија
 • Електрично подесување на надворешни ретровизори
 • Црни лајсни околу стаклата
 • Хромирани кровни шини
 • Алуминиумски лајсни на праговите на вратите
 • Електромеханичка паркинг кочница
 • START/STOP систем
 • LED задни светла
 • XENON светла
 • Audi Drive Select
 • ISOFIX подготовка за детско седиште на задните седишта
 • Комфорни седишта со штоф Referenz
 • Кожен мултифункционален трокрак волан со хром декорација
 • Декорација во внатрешноста Monometalic Platinum
 • Автоматски клима уред ( една зона )
 • Централно заклучување со далечинска контрола
 • Стандардни седишта со штоф Synonym
 • Деллива задна клупа со наслон за рака
 • Кожен мултифункционален трокрак волан
 • Bluetooth конекција за мобилен телефон
 • MMI Radio со 7" дисплеј во боја
 • 8 пасивни звучници

 

2-ро ниво | SPORT
Содржи се што има Basic, плус:

 • Алуминиумски фелни 8Jx18, 5 крак дизајн
 • Декорација во внатрешноста со Aluminium Rhombus
 • Спортски предни седишта
 • Гуми 235/60 R18
 • Заштита од нерѓосувачки челик на прагот на багажникот
 • Хромирани лајсни околу стаклата
 • Браници и прагови во боја на каросерија
 • Кожен мултифункционален трокрак волан со хром декорација

 

3-то ниво | DESIGN
Содржи опрема Sport, плус

 • Алуминиумски фелни 8Jx18, 5 дупли краци дизајн
 • Гуми 235/60 R18
 • Декорација во внатрешноста со Aluminium Rhombus
 • Комфорни седишта со штоф Referenz
 • Кожен мултифункционален трокрак волан со хром декорација
 • Црни прагови и долен дел од браниците со алуминиумска декорација
 • Дополнителни светла во внатрешноста
 • Хромирани лајсни околу стаклата
 • Заштита од нерѓосувачки челик на прагот на багажникот
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Audi Q5  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Jaguar E-Pace - 2018
 
Jaguar E-Pace - 2018
37900 - 73400
Land Rover Range Rover Sport
 
Land Rover Range Rover Sport
86500 - 168000
Audi Q5
 
Audi Q5
51622 - 67797
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум SUV големи
 
Jaguar E-Pace - 201837900 €
Jeep Grand Cherokee51000 €
Land Rover Range Rover Sport86500 €
Lexus RX - 2016124500 €
Mercedes-Benz GLE SUV66250 €
Volkswagen Touareg - 201966647 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Audi

www.audi.com.mk

Импортер за Македонија
Порше Македонија

Тел: 02 / 2 626 - 266

Адр: бул. Босна и Херцеговина бб

Работно време:  08:00 -17:00
сабота:  09:00 -14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Audi модели
A1 A3
A3 Sedane A4
A4 Avant A5 Coupe
A5 S5 Coupe A5 Sportback
A6 A6 Allroad Quattro
A6 Avant A7 Sportback
A8 Q2
Q3 Q5
Q7 Q8
R8 TT Coupe

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook