дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Alfa Romeo > Alfa Romeo 4C 2019 > Краток опис за моделот
Alfa Romeo 4C 2019 Alfa Romeo 4C 2019
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 85864
веќе од 1431 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

ALFA ROMEO

4C 2019


НИВО НА ОПРЕМА

 

 • Воздушни перничиња за возач и совозач 
 • Двојна хромирана издувна цевка Racing
 • Alfa DNA селектор еволуиран со 4 модалитети 
 • Инструмент табла еволуирана со притисок на турбо, температура на масло 
 • Г метар,( iso display) за лонгитудинално и трансверзално забрзување.
 • Инструмент табла со ТФТ технологија 
 • Команди за менувачот на управувач 
 • Управувач обложен со кожа 
 • Педали со алуминиум 
 • ESC со Q2 електронски 
 • ABS,ASR,CBC, Hill holder
 • TMPS мониторинг на притисокна пневматици
 • напред 18” 205/40ZR18  
 • назад 19’’ 235/35ZR19
 • Надворешни ретровизори во сатен финиш 
 • Централна брава со далечинска команда 
 • Електрично регулирани и греени ретровизори 
 • Шепи за кочење со црвена боја Alfa лого 
 • Задни сенсори за паркирање 
 • Патосници со 4C лого 
 • Cruise control
 • Радио со гласовни команди, навигација и конекција за телефон 
 • Alfa Hi‐Fi Bose sound sistem
 • Заден спојлер 
 • Седишта со црна кожа и alcantara
 • Предни фарови со карбонски рамки 
 • Led предни фарови 
 • Персонализирана покривка Alfa Romeo 4c
 • Специјална трослојна  боја – Rosso Competizione
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Alfa Romeo 4C 2019  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
MINI Roadster
 
MINI Roadster
23900 - 36900
Audi TT Coupe
 
Audi TT Coupe
36300 - 54073
Mercedes-Benz GT AMG
 
Mercedes-Benz GT AMG
124990 - 219990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Спорт купе
 
Audi R8117180 €
Audi TT Coupe36300 €
Mercedes-Benz GT AMG124990 €
MINI Roadster23900 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
КУПЕ       СПОРТ КУПЕ       
 

Одберете друг автомобил
     

Alfa Romeo

www.automobilesk.com.mk

Импортер за Македонија
Аутомобиле СК

Тел: 02 / 3093 - 100

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:30 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Alfa Romeo модели
4C 2019 4C Spider 2019
Giulia 2019 Giulia QV 2019
Giulietta 2019 Mi.To
Stelvio 2019 Stelvio QV 2019

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook