дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Toyota > Toyota C-HR > Краток опис за моделот
Toyota C-HR Toyota C-HR
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 24890
веќе од 414 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | CENTER

 • Привремена, резервна гума, инсталирана во багажниот под
 • Автоматски халогени фарови со функција "Follow me home"
 • Регулирање на височината на предните фарови
 • Странични огледала во боја на каросерија со вградени трепкачи, електрично регулирани и греени
 • Задни позициски и стоп светла
 • LED дневни светла со автоматска активација при стартување на автомобилот (Daytime Running Lights)
 • Предни и задни бришачи со прилагодување на интервали
 • Систем за одмрзнување на задното стакло со автоматско исклучување
 • Задна врата која се отвора нагоре со интегриран спојлер и вградено 3то LED стоп светло
 • Антена во форма на перка на ајкула
 • Рачки на вратите во боја на каросерија
 • Црни, офроуд калници и штитници на праговите
 • Зелено тонирани стакла, со UV заштита и термоизолација
 • 17" алубандаши со пневматици со димензија 215/60 R17 со карактеристичен Center дизајн
 • Мултифункционален волан опшиен во кожа, со вградени команди за аудио системот, телефонот и борд компјутерот
 • Мултиинформациски, TFT 4.2" дисплеј во боја кај инструмент таблата
 • Автоматси предни бришачи (сензор за дожд)
 • Фарови за магла, интегрирани во предниот браник
 • Двозонски, автоматски клима уред, со независна контрола за возачот и совозачот, функција за внатрешна рециркулација на воздухот и 3 авторежими на интензитет на делување
 • Електрохроматски ретровизор (автоматско затемнување)
 • Електрично задвижувани предни и задни прозорски стакла со систем против приклештување
 • Мултифункционален управувач со вградена контрола за борд компјутер
 • Управувач со регулирање по височина и длабочина (телескопски)
 • Рачка за трепкачи со нежна активација (3 повторувања за престројување на лента) и автоматско деактивирање
 • Централно заклучување со далечинска команда, вградено во клучот на автомобилот
 • Црна боја на внатрешноста  штоф седишта
 • Подлабоко профилиран седечки дел од седиштата и потпирачите за грб
 • Електрична рачна сопирачка со Hold функција за помош при блокирање на возилото на кратки застанувања (пр. семафор)
 • Обложени делови од инструмент таблата меки на допир
 • Осветлување на внатрешноста и багажниот дел
 • Одложено активирање на осветлувањето при влез и излез од автомобилот
 • Засенувачи за сонце со вградени осветлени огледала за патниците напред
 • Кожно опшивање на рачката од менувачот
 • Преклопување на задните седишта до рамен под во однос 60:40 преку рачка за преклопување, само со еден потег (систем Toyota Easy Flat)
 • Подвижна, ролетна, заштитна прекривка во багажникот на нивото на горниот раб од задните седишта
 • Потпирач за раце меѓу предните седишта со затворена преграда за предмети
 • Затворена и осветлена преграда пред совозачот
 • Преграда за мобилен телефон или предмети, 2 прегради за чаши меѓу двете предни седишта
 • Електричен приклучок за 12V/120W во потпирачот за раце меѓу предните седишта
 • Индикатор за промена на степен на пренос на брзина
 • Toyota Touch 2 мултимедија систем со можност за надоградба со навигациски модул:
 • 8" екран во боја со висока резолуција, чувствителен на допир
 • Задна колор камера за помош при паркирање со визуелен приказ на 8" екран и насочување
 • Аудио систем со 6 звучника
 • Радио со FM / AM приемник
 • USB и аудио приклучоци за поврзување на iPod® nano, iPod® (од 5та генерација) и други преносни MP3 плеери
 • Контрола на iPod и MP3 плеер преку екранот чувствителен на допир
 • Bluetooth® поврзување за мобилни телефони за разговори со слободни раце (Hands free), за репродуцирање на музика од моб. телефон и користење на телефонскиот именик
 • Заради трендот на дигитални носачи на звук, Toyota Touch 2 поддржува аудио репродукција само од диг. носачи (Смарт тел., USB меморија, MP3) и не располага со CD плеер
 • Увид до SMS / мејл преку Bluetooth од мобилниот телефон со пристап на интернет (Функцијата не е компатибилна со сите мобилни телефони)
 • Систем за автоматско стартување на возилото преку копче (Smart Start System  само за автомобилите со моторот 1.8 Hybrid)

 

 

2-ро ниво | CULT 
Содржи се што има CENTER, плус:

 • Систем за автоматско отклучување / заклучување преку допир на рачките за отворање и стартување на моторот со копче (Smart Entry & Start System)
 • Двобојни 18" алубандаши со димензија на пневматици 225/50 R18 со карактеристичен Cult дизајн
 • Двобоен избор комбинација на бои на автомобила  долен дел од каросеријата во една боја  кровот во друга, ексклузивно за нивото CULT
 • Дополнитено затемнето задно стакло и странични стакла
 • Странични ретровизори во боја на каросерија со вградени трепкачи, електрично прилагодување и греење и преклопување на копче
 • Резервно тркало во намалени димензии за заштеда на простор
 • Декориран тапацир на седиштата во сина боја, ексклузивно за нивото CULT
 • Декорирана внатрешност во елекросина и нежно виолетова боја, ексклузивно за ниво CULT
 • Предни седишта греење на седечкиот дел и потпирачите за грб, џебови на задната страна
 • Електрично прилагодување на потпората во делот на кичмениот столб  лумбално на возачкото седиште

 

 

3-то ниво | CLASSY 
Содржи се што има CULT, плус:

 • Двобојни 18" алубандаши со пневматици со димензија 225/50 R18 со индивидуален дизјан
 • Резервно тркало во намалени димензии за заштеда на простор
 • Збогатен внатрешен ентериер, во топло кафена боја во комбинација на кожа, текстил и гумипластика:
 • Збогатена поставеност на седиштата во комбинација од кожа и текстил
  • Мека постава од синтетичка кожа на горниот дел на инструмент таблата, комбинирана во боја на седиштата и опшиена со декоративен вез
  • Мека постава од синтетичка кожа на потпирачот за раце и страниците на предните и задните врати, комбинирани во боја на седиштата
 • Двозонски, автоматски клима уред со "nanoE " генератор на негативни јони за елиминирање на бактерии, пречистување и хидратација на воздухот во кабината на возилото
 • Збогатена инструмент табла со хромирани прстени на инструментите
 • Задна камера во боја за помагање при паркирањето со визуелизација на 8" екран и насочување, како и функција на широкоаголен приказ
 • Навигациски мапи за Европа со 3D навигирање
 • Поддржува менија, адреси и инструкции на 21 основни европски јазици
 • Насоки за избор на патна лента, ограничувања на брзина и позиции на камери за надминување на дозволена брзина (во зависност од државата)
 • База на точки од интерес POI и сакани локации
 • Гласовни команди на навигација, телефон и iPod и останато
 • Интегрирање на календарот преку Bluetooth поврзаниот мобилен телефон со пристап на интернет
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Toyota C-HR  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
MINI Countryman
 
MINI Countryman
20900 - 33500
Audi Q2
 
Audi Q2
27790 - 44362
BMW X1
 
BMW X1
29980 - 49140
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Премиум SUV мали
 
Audi Q227790 €
BMW X129980 €
Honda HR-V23990 €
Mercedes-Benz GLA29590 €
MINI Countryman20900 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
 

Одберете друг автомобил
     

Toyota

www.toyota.com.mk

Импортер за Македонија
Тојота Авто Центар

Тел: 02 / 3088 - 800

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:00 - 18:00 (сервис до 16:00)
сабота:  10:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Toyota модели
Auris Aygo
Camry - 2019 C-HR
C-HR - Hybrid Corolla Hatchback - 2019
Corolla Hatchback Hybrid - 2019 Corolla Sedan - 2019
Corolla Sedan Hybrid - 2019 Corolla Touring Hybrid- 2019
Corolla Touring Sports - 2019 Hilux - 2016
Land Cruiser - 2018 Prius Hybrid
Proace RAV4 - 2019
RAV4 Hybrid - 2019 Yaris
Yaris Hybrid

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook