дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Opel > Opel Astra Sports Tourer > Краток опис за моделот
Opel Astra Sports Tourer Opel Astra Sports Tourer
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 19170
веќе од 319 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
5.0
Изглед
5
Перформанси
3
Возна динамика
4.3
Зад управувачот
4
Удобност
5.5
Простор и практичност
6.5
Квалитет и доверливост
5
Цена/Опрема
5
Трошоци за користење
5.7
Безбедност и сигурност
5.5
 
Спореди со оценки на друг автомобил

 НИВОА НА ОПРЕМА

 

 

1-во ниво | ENJOY 

 • 16-инчни челични тркала
 • Хромирана решетка
 • Talino/Atlantis, ткаенина Med Atmosphere со декор Tofana Gold (како дополнување на Talino/Atlantis, црна ткаенина со декор Antelao Sand)
 • R 4.0 IntelliLink со систем од 4 звучници
 • 7-инчен екран на допир
 • Електрика на прозори, напред и назад
 • Управувач обвиткан со кожа со контроли за радио
 • Централна конзола на повисоко ниво со прилагодлив наслон за рацете
 • Темпомат со ограничувач на брзината

 

 

2-ро ниво | 120 Years
Содржи се што има Enjoy, плус:

 • Ограничена понуда на беџ 120 години 
 • Ограничена понуда на 16-инчни тркала од легура 120 години
 • Ограничена понуда на ткаенина 120 години 
 • Ограничена понуда на патосници 120 години
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Задна камера
 • Navi 4.0 IntelliLink
 • Радио DAB+
 • Светла IntelliLux Matrix LED
 • Предна камера
 • Светла за магла
 • Ергономски активни седишта, сертифицирани од „Кампања за здрав 'рбет“ (AGR)
 • Електронска контрола на климата
 • Кожен управувач
 • Прилагодлив потпирач за рака
 • Динамична шасија
 • Надградени 17-инчни тркала од легура 
 • Двобоен покрив
 • Црни 17-инчни тркала од легура
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Opel Astra Sports Tourer  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Volvo V40 Cross Coutry
 
Volvo V40 Cross Coutry
26700 - 43700
Toyota Corolla Touring Sports - 2019
 
Toyota Corolla Touring Sports - 2019
22490 - 32490
Opel Astra Sports Tourer
 
Opel Astra Sports Tourer
19170 - 24868
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Компактни каравани
 
Seat Leon ST20185 €
Škoda Octavia Combi26290 €
Toyota Corolla Touring Sports - 201922490 €
Volvo V40 Cross Coutry26700 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
НИСКА КЛАСА       КОМПАКТИ       СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       
 

Одберете друг автомобил
     

Opel

www.opelauto.com.mk

Импортер за Македонија
Олимпија Моторс

Тел: 02 / 2 600 - 303

Адр:

Работно време: 
сабота: 


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Opel модели
Adam Adam Rocks *
Adam S - 2018 Astra
Astra GTC Astra Sedan
Astra Sports Tourer Cascada
Combo Tour Combo Van
Corsa Corsa OPC - 2018
Corsa Van Crossland X - 2018
Grandland X - 2018 GTC OPC - 2018
Insignia Grand Sport - 2018 Insignia Hachback OPC - 2018
Insignia Hochback OPC - 2018 Insignia Sports Tourer - 2018
Insignia Sports Tourer OPC - 2018 Mokka X
Movano Van Vivaro
Zafira

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook