дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Dodge > Dodge Caliber > Краток опис за моделот
Dodge Caliber Dodge Caliber
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 19980
веќе од 333 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Dodge Caliber  

Eftina vo sporedba so konkurentite bogata so oprema a i ovaa marka ne e za potcena jaki motori masina nema so...
Напишан од Ljupce  пред  околу 115 месеци
Па ние сме земја со висок стандард, неможеме да се споредуваме со USA, што те чуди што основна верзија е 20000 тоа се малку пари за Македонците зарем не си приметил дека во Скопје секоја 4 кола е Jeep тоа значи дека сме доста богата држава или пак дека сите крадат, споредете колку нашите автомобилски фирми заработуваат од продажба на едно возило од 8000 до 10000 евра на џипови, па ако заработуваш да заработиш од едно а не од 10. Тоа е и жално е што е така....
Напишан од Игор  пред  околу 121 месеци
Dobar avtomobil, samo steta sto kaj nas osnovnata verzija e 20000, a vo SAD samo 12600 euro.
Напишан од Aleksandar  пред  околу 121 месеци
Prekrasen dizajn
Напишан од Viktor  пред  околу 125 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Škoda Superb Combi
 
Škoda Superb Combi
22600 - 38380
Mercedes-Benz C-Class Estate
 
Mercedes-Benz C-Class Estate
35990 - 102680
Volkswagen Passat Variant
 
Volkswagen Passat Variant
27996 - 41576
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Каравани средна класа
 
Audi A6 Allroad Quattro57809 €
Mazda 6 Adventure 4x4 26980 €
Mercedes-Benz C-Class Estate35990 €
Opel Insignia Sports Tourer - 201826878 €
Peugeot 508 SW23680 €
Škoda Superb Combi22600 €
Volkswagen Passat Variant27996 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
НИСКА КЛАСА       КОМПАКТИ       СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       
 

Одберете друг автомобил
     

Dodge

www.dodge.com

Импортер за Македонија
Мак АутоСтар

Тел: 02 / 2 580 - 000

Адр: Ул. Индустриска 2

Работно време:  08.30 - 18:00
сабота:  09:00 - 14:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Dodge модели
Caliber

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook