дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Honda > Honda Jazz > Краток опис за моделот
Honda Jazz Honda Jazz
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 15990
веќе од 266 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

Удобен, комфорен, но никако спортски

Иако Honda е повеќе позната по своите спортски модели од минатото, наместо со возните својства и перформансите, новиот Jazz поентира со супериорниот комфор, удобноста, потрошувачката, но и безбедноста.


Моторите со кои е достапен Jazz, и двата бензинци, бараат многу трпение од возачот за добро да потегнат напред, а поради високата каросерија, подуправливоста, односно бегањето кон надворешниот дел од кривината е особено изразено, што не би им се допаднало на оние што бараат поспортско и подинамично возење.

Но, тоа и не било целта на инженерите. Внатрешноста е убедливо најпространа во класата, со многу простор и на предната и на задната клупа. Интересно, Jazz е покомфорен и од повеќето автомобили од компактната класа! Багажникот брои солидни 337 литри, што и не е многу ако се спореди со класата, но затоа задната клупа се лизга и навалува, за простор до 390 литри.

И удобноста е на високо ниво. Jazz одлично ги впива дупките, моторите се многу тивки и работат без вибрации, а не се слуша ниту многу звук од ветерот. Како и кај секоја Honda, управувањето е прецизно, а менувачот е меѓу најдобрите во класата.

Ентериерот го карактеризира тврда пластика, но се е квалитетно склопено. Од друга страна, потребно е малку повеќе време за привикнување на командите, кои се малку раштркани низ предната конзола.

Jazz е меѓу поскапите автомобили во класата, а во понудата нема ниту дизел мотор. Сепак, за оние кои сакаат комфорно и удобно патување, таа е одличен избор. Од моторите, и двата бензинци се доволно економични, а секако препорака е 1,4 моторот, кој има доволно сила и извонредно оптимизирана потрошувачќка, особено ако се вози подефанзивно.

ПРЕДНОСТИ
• Простор во внатрешноста
• Висока функционалност
• Голем и достапен багажник
• Рафиниран и штедлив мотор
• Добра завршна обработка
• Солидна удобност
• Одлични седишта
• Прецизен управувач и добар менувач
НЕДОСТАТОЦИ
• Само просечни возни својства
• Слаба прегледност
• Моторот бара високи вртежи
• Тврда пластика во ентериерот


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Honda Jazz  

Skapo, ama ne se rasipuva. Jas ja imam starata verzija. Samo menuvam ulje i voda. Do sega samo toa za ovie 8 godini.
Напишан од tomo  пред  околу 55 месеци
SKAPO ZA ODRUZUVANJE
Напишан од PO ZA ODRUZUVANJE  пред  околу 94 месеци
SKAPO ZA ODRUZUVANJE
Напишан од PO ZA ODRUZUVANJE  пред  околу 94 месеци
SKAPO ZA ODRUZUVANJE
Напишан од PO ZA ODRUZUVANJE  пред  околу 94 месеци
SKAPO ZA ODRUZUVANJE
Напишан од PO ZA ODRUZUVANJE  пред  околу 94 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 8
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Ford B-MAX
 
Ford B-MAX
1500 - 18400
Fiat 500L
 
Fiat 500L
14500 - 17600
Honda Jazz
 
Honda Jazz
15990 - 18990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Mоноволумени мали
 
Fiat 500L14500 €
Ford B-MAX1500 €
Hyundai ix2013616 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МОНОВОЛУМЕНИ - МАЛИ       МОНОВОЛУМЕНИ - КОМПАКТИ       МОНОВОЛУМЕНИ - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Honda

www.makpetrol.com.mk/honda

Импортер за Македонија
Макпетрол

Тел: 02 / 3090 - 707

Адр: ул. Илинденска бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  10:00 - 15:30


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Honda модели
Civic - 2017 Civic Sedan - 2017
Civic Type R - 2017 CR-V - 2018
HR-V Jazz

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook