дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Seat > Seat Leon Cupra > Краток опис за моделот
Seat Leon Cupra Seat Leon Cupra
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 37657
веќе од 627 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

 НИВОA НА ОПРЕМА

 
 
 
 
1-во ниво | REFERENCE
 
 • Клима уред 
 • Челични фелни Urban 15", димензија 195/65 R15
 • Сокриена единечна издувна цевка
 • Комфорна суспензија 
 • Централно заклучување со два клуча со далечински управувач и селективно отворање на багажникот 
 • Електрика на предни и задни стакла
 • Халогени предни светла со светла за дневно возење
 • 6 воздушни перничиња (2 предни + 2 странични + 2 воздушни завеси)
 • Систем за контрола на пролизгување ASR + Систем против блокирање на сопирачките ABS
 • Електронска контрола за стабилност ESC + Индикатор за притисок во пневматици
 • Систем за автоматско сопирање по незгода 
 • Потсетник за сигурносен појас за возачко седиште 
 • iSOFIX и Top Tether закачалки за прицврстување на 2 детски седишта на задната клупа
 • Резервно тркало со намалени димензии за привремена употреба
 • Рачки на врати и ретровизори во боја на каросерија / Само кај CUPRA ретровизори во црна
 • Хромирана рамка на решетката напред / Само кај CUPRA во сјајно црна боја
 • Борд компјутер
 • Индикатор за препорачан степен на пренос

 

2-ро ниво | STYLE
Содржи се што има  Reference, плус:
 • Воздушно перниче за колена на возачот + Деактивација на совозачко воздушно перниче
 • Блокада на диференцијал XDS
 • Алуминиумски фелни Design 16", димензија 205/55 R16
 • Централно заклучување со два клуча со далечински управувач и селективно отворање на багажникот
 • Електрично прилагодување на надворешни ретровизори со грејачи 
 • Халогени предни светла со LED дневни светла
 • Предни светла за магла со функција за аголно осветлување
 • "Доаѓање дома" функција за светла (со мануелна активација) 
 • Автоматски двозонски клима уред "Climatronic"
 • "Media System Colour" - Аудио систем со 5" екран во боја чувствителен на допир + MP3/WMA + читач за SD картички + AUX-in/USB приклучок + Bluetooth (телефон + аудио стриминг) + 6 звучници
 • Темпомат
 
 
3-то ниво | XCELLENCE 
Содржи се што има Style, плус:
 • Воздушно перниче за колена на возачот + Деактивација на совозачко воздушно перниче
 • Сигурносни навртки на тркалата
 • Алуминиумски фелни Dynamic 17", димензија 225/45 R17
 • Затемнети задни стакла
 • Хромирани рамки на прозорите
 • Видлива двојна хромирана издувна цевка
 • Keyless entry+go = отклучување / заклучување и стартување на моторот без клуч
 • Електрика на предни стакла
 • Електрично прилагодување на надворешни ретровизори со грејачи и преклопување
 • Халогени предни светла со LED дневни светла + задни LED светла
 • Задни паркинг сензори
 • Предни LED светла за магла со функција за аголно осветлување
 • Мултиколор LED амбиентално осветлување во панелите на предните врати
 
 
4-то ниво | FR
Содржи се што има Xcellence, плус: 
 • Дополнителна опрема на Xcellence
 • Воздушно перниче за колена на возачот + Деактивација на совозачко воздушно перниче
 • Алуминиумски фелни Dynamic 17", димензија 225/45 R17
 • FR суспензија (-15 mm)
 • SEAT профил на возење за избор на осетливост на управувачот, реакција на педалата за гас, менувачот - само со DSG
 
 
5-то ниво | CUPRA
Содржи се што има FR, плус:
 • Специфична CUPRA суспензија (-24 mm)
 • Воздушно перниче за колена на возачот + Деактивација на совозачко воздушно перниче
 • Алуминиумски машински обработени фелни CUPRA 19", димензија 225/35 R19
 • Видлива овална издувна цевка од двете страни
 • Централно заклучување со два клуча со далечински управувач и селективно отворање на багажникот
 • SEAT FULL LED: LED предни светла, одделни LED дневни светла, LED задни светла, LED светло позади за осветлување на табличките, регулирање на висината на фаровите 
 • Навигациски систем: 8" smart екран во боја чувствителен на допир, радио, CD, MP3/WMA, 8 звучници, 2xSD картички, приклучок за Aux-in, 2xUSB (Apple chip), Bluetooth, гласовни команди (задолжително со PZ1 или PZ2)
 • SPORT HMI технологија: Истовремено се мери температура на масло, притисокот во турбополначот и G-Force сила на дисплејот од радиото
 • Дигитална инструмент табла
 • Типки на управувачот (tiptronic) за промена на брзини - кај DSG менувач
 • Сензори за паркирање, напред и позади со звучен сигнал и оптички приказ 
 • Зимски пакет: греење на предни седишта, систем за миење на фаровите, греени бризгалки, греени надворешни ретровизори
 • Адаптивна суспензија DCC
ПРЕДНОСТИ
НЕДОСТАТОЦИ


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Seat Leon Cupra  

KAKO KAPAK NA NA SE EFTIN ZA ODZUVANJE
Напишан од ATANASOV LJUPCO  пред  околу 121 месеци
CATALONECOV E ZAKON I IMPERATOR
Напишан од ATANASOV LJUPCO  пред  околу 122 месеци
PAK NOSI MOTOR OF VOLKSWAGEN
Напишан од ATANASOV LJUPCO  пред  околу 122 месеци
SARMANTIOT UBAVEC OD BARCELONA
Напишан од ATANASOV LJUPCO  пред  околу 122 месеци
kral vo svoja klasa a za nekoj povisoko
Напишан од se  пред  околу 126 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Opel Astra GTC
 
Opel Astra GTC
17529 - 32344
KIA Ceed SW - 2018
 
KIA Ceed SW - 2018
14790 - 22790
Ford Focus ST
 
Ford Focus ST
25900 - 27900
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Спортски компакти
 
Ford Focus ST25900 €
Honda Civic Type R - 201749990 €
KIA Ceed SW - 201814790 €
Opel Astra GTC17529 €
Renault Megane RS36390 €
Volkswagen Golf GTD38060 €
Volkswagen Golf GTI30011 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
НИСКА КЛАСА       КОМПАКТИ       СРЕДНА КЛАСА       СРЕДНО - ВИСОКА КЛАСА       
 

Одберете друг автомобил
     

Seat

www.seat.com.mk

Импортер за Македонија
КА-ДИС

Тел: 02 / 3076 - 400

Адр: ул. Скупи бб

Работно време:  08:00 - 18:00
сабота:  09:00 - 16:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Seat модели
Arona - 2018 Ateca - 2017
Ibiza - 2018 Leon
Leon Cupra Leon ST
Leon ST Cupra Tarraco - 2019 *

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook