дома home avtomobili kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ         НАЈНОВИ МОДЕЛИ         НАЈПОПУЛАРНИ        ТЕСТ        ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ        СПОРЕДБИ        САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Нови автомобили > Ford > Ford S-MAX > Краток опис за моделот
Ford S-MAX Ford S-MAX
Spodeli
Опис на моделот
НОВОСТИ
ТЕСТ
КРАТОК ОПИС
 
Нов Автомобил / Инфо
ЦЕНИ И ОПРЕМА
ОПРЕМА (*.pdf)
 
Мултимедиjа
ФОТОГРАФИИ
ВИДЕО
 
Половен автомобил
ПОЛОВНИ
 
Ваше мислење
КОМЕНТАРИ

Информации за автомобилот
од 30500
веќе од 508 € месечно
преку NLB Лизинг, на 6 години
 
Детална табела со цени
ВКУПНА
ОЦЕНКА
0
Изглед
0
Перформанси
0
Возна динамика
0
Зад управувачот
0
Удобност
0
Простор и практичност
0
Квалитет и доверливост
0
Цена/Опрема
0
Трошоци за користење
0
Безбедност и сигурност
0
 
Спореди со оценки на друг автомобил

НИВОА НА ОПРЕМА

 

1-во ниво | TREND

 • ABS сопирачки, 
 • ESP - Систем против пролизгување, 
 • EBD - Ел. дистрибуција на силата на кочење, 
 • Traction control, 
 • Систем за намалување на ризикот од странично превртување, 
 • Предни и странични воздушни перници за возач совозач со можност за деактивација на совозачкото предно воздушно перниче, 
 • Воздушни завеси во прв и втор ред (трет ред воздушни завеси доколку има трет ред седишта), 
 • Воздушно перниче за колена кај возачот, 
 • Помош при тргнување во нагорнина, 
 • Ел. паркинг сопирачка, 
 • Светлосна сигнализација при нагло сопирање, 
 • Високо поставено трето стоп LED светло, 
 • Наслони за глава на предните седишта подесиви во 4 правци, 
 • Наслони за глава подесиви во 2 правци во втор и трет ред на седишта, 
 • Сигурносни појаси со претзатегачи и звучен сигнал за ненаместен појас само на предните седишта, 
 • Сигнал за ненаместен појас на задните седишта, 
 • Ел. заклучување на задните врати за заштита на деца, 
 • ISOFIX, 
 • Централно далечинско заклучување со два преклопливи клуча, 
 • "My Key Gen II", 
 • Ел. подесиви предни и задни прозори со глобално отварање/затварање, 
 • Систем за следење на притисок во гумите, 
 • Follow me home светла,
 • Автоматско заклучување на вратите при тргнување, 
 • Резервоар за гориво со капацитет од 68 литри, Ел. серво управувач, 
 • 17" челични фелни со 235/55 R17 гуми, 
 • 17" со 5х2 краци алуминиумски фелни со 235/55 R17 гуми (стандард кај сите AWD и 2.0EcoBoost модели),
 • Кит за поправка на гуми, 
 • Мануелно нивелирање на фарови, 
 • Stop/Start систем (освен кај 2.0l Ecoboost), 
 • Темпомат со можност за ограничување на брзината, 
 • Стартување на возилото без клуч, Рачки на вратите во боја на каросерија,
 • Ел. подесиви, загревани и преклопливи реторизори во боја на каросерија, 
 • Горна предна решетка со хромирани хоризонтални лајсни и хромирана рамка, 
 • Двоен издув скриен под задниот браник, Сензор за дожд, LED задни светла, 
 • LED светла на страничните индикатори, 
 • Projector Halogen предни светла, 
 • Светла за магла, Дневни светла, 
 • Преден и заден браник делумно во боја на каросерија, 
 • Тонирани стакла, 
 • Предна и задна мала кука за влечење, 
 • Отвори за вентилација во втор ред на седишта, 
 • Светло во кабина со одложено гасење, 
 • 4 мали куки во товарниот дел, 
 • Предни седишта подесиви во 4 правци, 
 • Лумбална подршка на предните седишта, 
 • 3 поединечни седишта во вториот ред со можност за лизгање и целосно преклопување, 
 • Џебови во задниот дел од предните седишта, 
 • Централна конзола со фиксен наслон за рака со остава за чаши, 
 • Двозонски автоматски клима уред со сензор за квалитет на воздухот во кабина, 
 • ICE Pack 13 - (Радио /AM/FM/ CD, SYNC 1, BlueTooth & Voice control, 8 звучници, USB приклучок), 
 • Кожен волан, 
 • Волан мануелно подесив во 4 правци, 
 • Кожна рачка на менувачот, 
 • електричен самозатемнуван ретровизор, 
 • Предни штитници за сонце за возач и совозач со осветлено огледало, 
 • LED светла  за читање во кабина,
 • Предни и задни патосници, 
 • Осветлена совозачка фиока, 
 • Остава за очила во горниот дел,
 • Ретровизор за набљудување на деца во вториот ред,
 • SOS сигнал при евентуална сообраќајна незгода,
 • Инструмент табла со 2,3" еднобоен  екран

 

2-ро ниво | TITANIUM
Содржи се што има TREND, плус

 • Влегување во возилото без клуч, 
 • Автоматски светла и Автоматска контрола на долги светла, 
 • Инструмент табла со 9-10" TFT екран во боја, Амбиентално светло во кабина, 
 • 17" алуминиумски фелни со 10 краци и
 • 235/55 R17 гуми, 
 • Сигурносни штрафови, 
 • Систем за предупредување при несакано напуштање на коловозна лента, 
 • Систем за следење на будност на возачот, Загревани предни седишта, 
 • Ел. загревана
 • шофершајбна, 
 • Предни и задни паркинг сензори, 
 • ICE pack 50 - (Радио/ЦД, AM/FM двојна антена, 8″ TFT LCD екран осетлив на допир, 8 звучници, SYNC Gen 3, 2 x USB приклучока), 
 • LED дневни светла, 
 • Долна предна решетка со хромирана рамка, 
 • Хромирани лајсни на вратите, 
 • Уникатен Titanium ентериер
ПРЕДНОСТИ
• Извонредни возни својства
• Удобност
• Пространа внатрешност
• Рафинираност
• Тивка кабина
• Перформанси од посилните мотори
• Дизајн
НЕДОСТАТОЦИ
• Економичност
• Некои делови во кабината делуваат евтино
• Неупотреблив трет ред на седишта
• Слаби и жедни основни мотори


Спореди со предности и недостатоци на друг модел.


 

Учествувајте во изборот на автомобил на годината

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАДНА ?

Досега гласале посетители.
Споделете го вашето мислење или видете што другите мислат за Ford S-MAX  

   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 

Вашето име


КоментарНашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.


 
Најпопуларни во класата
 
Ford Galaxy
 
Ford Galaxy
28000 - 38400
Ford S-MAX
 
Ford S-MAX
30500 - 45100
Citroën C4 Grand Picasso
 
Citroën C4 Grand Picasso
19990 - 19990
 
Најпопуларни автомобили
 
 
Моноволумени големи
 
Citroën C4 Grand Picasso19990 €
Ford Galaxy28000 €
 
Може да ве интересираат и следните класи на автомобили
 
МОНОВОЛУМЕНИ - МАЛИ       МОНОВОЛУМЕНИ - КОМПАКТИ       МОНОВОЛУМЕНИ - ГОЛЕМИ       
 

Одберете друг автомобил
     

Ford

www.ford.com.mk

Импортер за Македонија
Ми-Да Гранд Моторс

Тел: 02 / 3073 - 103

Адр: Бул. Октомвриска Револуција бб

Работно време:  08:00 - 20:00
сабота:  08:00 - 15:00


Матични фотографии за моделот


 
Заради поголема доверливост при барање на Тест возење, ве молиме пополнете ги следните полиња:
   
Име и презиме  
Возраст

 
Град  
Контакт телефон  
Моментално возам

 
 
 


Други Ford модели
B-MAX C-MAX
Fiesta - 2018 Fiesta ST
Fiesta Van Focus
Focus - 2018 Focus ST
Galaxy Kuga MCA
Mondeo Mustang
Ranger S-MAX
Tourneo Connect 2009 Transit Chassis Cab
Transit Connect Transit Custom
Transit Minibus Transit Van

Одберете друг автомобил
 
 

koli.com.mk на Facebook