дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ЛИСТА НА ПОЛОВНИ АВТОМОБИЛИ        ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ПОЛОВЕН             
Насловна > Половни автомобили > Ford Ka
Ford Ka Прва објава: пред 6 месеци
Spodeli

 
Цена: 1100
 

Главни карактеристики
   
Поминати КМ: 129000 Km
Година на производство: 1999 година
Гориво: Бензин
Мотор (КС): 13 КС
Зафатнина: 0 ccm³
Бр. на врати: 3 врати

Опрема
 
Мануелна клима, ABS, Алуминиумски бандажи, Радио /CD, Серво волан, Кожен волан, Централно заклучување, Електрика на прозори напред, Електрика на прозори позади, Кожни седишта, Воздушни перничиња за возач, Воздушни перничиња за совозач, Светла за магла,

Опис на возилото
 
Se prodava Ford ka vo odlicna sostojba. Raspolaga so lieni bandazi , servo volan, centralna brava, elektrika na prozorci, klima ured.

Контактирај со огласувачот
 
Simona, од Скопје
 
076 / 477 - 261
 
Испрати e-mail до огласувачот на
angelovska.simona@hotmail.com
 
 
 
 
Ford Ka
Ford Ka Ford Ka Ford Ka
Ford Ka Ford Ka Ford Ka
Ford Ka Ford Ka
 


Suzuki Swift

 
Moже да ве интересираат и следните модели...

Ford Ka
 
Ford Ka
1999 год, 100000 km, Бензин
1200 E
Ford Ka
2001 год, 160000 km, Бензин
2200 E
Ford Ka ka
1998 год, 88000 km, Бензин
2999 E
  Најевтин Ford Ka = 1100 €
  Најскап Ford Ka = 8000 €
Просечна цена на Ford Ka = 4550 €
Види сите Ford Ka, огласени на Koli.com.mk


Слични модели...
 
Citroën C2
2004 год, 0 km, Дизел
2500 E
Citroën Saxo 1.5 D
2000 год, 266000 km, Дизел
1800 E
KIA Picanto
2008 год, 16500 km, Бензин
3500 E
Fiat Uno
1994 год, 160000 km, Бензин
600 E
Citroën Saxo
1995 год, 100000 km, Бензин
1000 E

Види ги сите слични модели на Ford Ka, огласени на Koli.com.mk

За слична сума...
 
Suzuki Swift Sport
1996 год, 180000 km, Бензин
1050 E
Volvo V40 Cross Coutry V40
2000 год, 155000 km, Бензин
1000 E
Ford Mondeo Wagon
1993 год, 255000 km, Плин
1000 E
Renault R 9
1995 год, 123208 km, Бензин
1000 E
Suzuki Swift - old
1998 год, 139000 km, Бензин
1000 E

Види ги сите модели со слична цена, огласени на Koli.com.mk