дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ЛИСТА НА ПОЛОВНИ АВТОМОБИЛИ        ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ПОЛОВЕН             
Насловна > Половни автомобили > Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007
Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007 Прва објава: пред 6 месеци
Spodeli

 
Цена: 14000
 

Главни карактеристики
   
Поминати КМ: 255000 Km
Година на производство: 2007 година
Гориво: Дизел
Мотор (КС): 240 КС
Зафатнина: 4200 ccm³
Бр. на врати: 5 врати

Опрема
 
ABS, Систем за пролизгување, Алуминиумски бандажи, 4x4, Металик боја, Радио /CD, MP3, Серво волан, Аудио контроли на воланот , Кожен волан, Аларм, Централно заклучување, Централно со далечинско, Електрика на прозори напред, Електрика на прозори позади, Борд компјутер, Cruise Control, Електрика на ретровизори, Подесување на волан по висина, Подесување на волан по длабочина, Висинско подесување на седишта, Електрично подесување на седишта, Кожни седишта, Грејачи на седишта, Сензор за паркинг, Воздушни перничиња за возач, Воздушни перничиња за совозач, Странични воздушни перничиња, Светла за магла, Сончев кров, Премиум Hi-Fi систем, Mултифункционален дисплеј, Систем за навигација, USB / AUX приклучок,

Опис на возилото
 
Итно се продава AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007. Колата е најдоброто што можело да се добие од AUDI во 2007 година. Информации за лимузината на 077941641.

Контактирај со огласувачот
 
NENAD, од Скопје
 
077 / 941 - 641
 
Испрати e-mail до огласувачот на
NENADKRSTEVSKI@GMAIL.COM
 
 
 
 
Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007
Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007 Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007 Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007
Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007 Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007 Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007
Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007 Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007 Audi A8 - old Audi A8 AUDI A8L TDI 4.2 quattro 2007
 


Suzuki Swift

 
Moже да ве интересираат и следните модели...

Audi A8 - old
 
Audi A8 - old A8 L 4.2 TDI Quattro 340hp
2007 год, 260000 km, Дизел
16000 E
Audi A8 - old
1999 год, 250000 km, Дизел
4999 E
Audi A8 - old 3,3 dizel tiptronik
2001 год, 245000 km, Дизел
14000 E
  Најевтин Audi A8 - old = 4999 €
  Најскап Audi A8 - old = 16000 €
Просечна цена на Audi A8 - old = 10499 €
Види сите Audi A8 - old, огласени на Koli.com.mk


Слични модели...
 
Audi A8 - old A8 L 4.2 TDI Quattro 340hp
2007 год, 260000 km, Дизел
16000 E
Mercedes-Benz S-Class 320
2000 год, 220000 km, Дизел
5800 E
Mercedes-Benz S-Class - old Se prodava
1997 год, 131250 km, Бензин
5500 E
Mercedes-Benz S-Class - old 500
1995 год, 0 km, Бензин
4000 E
Mercedes-Benz S-Class - old S55 AMG
2000 год, 84000 km, Бензин
10000 E

Види ги сите слични модели на Audi A8 - old, огласени на Koli.com.mk

За слична сума...
 
Ford Focus (4 врати) Sedan
2016 год, 22000 km, Дизел
13000 E
Mercedes-Benz ML-Class
2017 год, 180000 km, Дизел
13000 E
Citroën DS3
2013 год, 50000 km, Дизел
13500 E
Hyundai i30
2014 год, 15500 km, Бензин
14500 E
Jeep Cherokee - old
2005 год, 140000 km, Бензин
15120 E

Види ги сите модели со слична цена, огласени на Koli.com.mk