дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ЛИСТА НА ПОЛОВНИ АВТОМОБИЛИ        ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ПОЛОВЕН             
Насловна > Половни автомобили > Renault Scenic Prestige
Renault Scenic Prestige Прва објава: пред 24 дена
Spodeli

 
Цена: 3900
 

Главни карактеристики
   
Поминати КМ: 160000 Km
Година на производство: 2005 година
Гориво: Дизел
Мотор (КС): 101 КС
Зафатнина: 1500 ccm³
Бр. на врати: 5 врати

Опрема
 
ABS, Алуминиумски бандажи, Металик боја, Радио /CD, Серво волан, Аудио контроли на воланот , Кожен волан, Централно заклучување, Централно со далечинско, Електрика на прозори напред, Електрика на прозори позади, Борд компјутер, Cruise Control, Електрика на ретровизори, Подесување на волан по висина, Подесување на волан по длабочина, Висинско подесување на седишта, Кожни седишта, Воздушни перничиња за возач, Воздушни перничиња за совозач, Странични воздушни перничиња, Светла за магла, Премиум Hi-Fi систем,

Опис на возилото
 
Prv sopstvenik,redovno odrzuvano vozilo vo odlichna sostojba. Kupeno od Automotive Skopje. Novi gumi Nokian, tempomat, polu koza, avt. Kima, senzori za dozd, aktiven retrovizor, komandi na volan, hands free kartica i dr.

Контактирај со огласувачот
 
Dejan, од Скопје
 
078 / 258 - 598
 
 
 
 
 
Renault Scenic Prestige
Renault Scenic Prestige Renault Scenic Prestige Renault Scenic Prestige
Renault Scenic Prestige Renault Scenic Prestige Renault Scenic Prestige
Renault Scenic Prestige Renault Scenic Prestige Renault Scenic Prestige
 
Suzuki Swift 
Moже да ве интересираат и следните модели...

Renault Scenic
 
Renault Scenic Expression Lux 1,5 dci
2007 год, 177000 km, Дизел
4800 E
Renault Scenic 1.6 16V GAS Unique
2000 год, 234383 km, Бензин
2900 E
Renault Scenic 1.5
2005 год, 120000 km, Дизел
4300 E
  Најевтин Renault Scenic = 0 €
  Најскап Renault Scenic = 8500 €
Просечна цена на Renault Scenic = 4250 €
Види сите Renault Scenic, огласени на Koli.com.mk


Слични модели...
 
Opel Zafira Opel Zafira 2.2 DTI - OPC
2005 год, 180000 km, Дизел
4000 E
Citroën Xsara Picasso 2.0 hdi
2001 год, 170000 km, Дизел
2700 E
Renault Scenic Expression Lux 1,5 dci
2007 год, 177000 km, Дизел
4800 E
Lada 110
2004 год, 0 km, Плин
1000 E
Citroën Xsara Picasso
2008 год, 200000 km, Бензин
6000 E

Види ги сите слични модели на Renault Scenic, огласени на Koli.com.mk

За слична сума...
 
Opel Zafira OPC Opel Zafira 2.2 DTI - OPC
2005 год, 170000 km, Дизел
4000 E
Opel Zafira Opel Zafira 2.2 DTI - OPC
2005 год, 180000 km, Дизел
4000 E
Ford Focus ST
2007 год, 223000 km, Плин
3700 E
Peugeot 307
2006 год, 110000 km, Бензин
4100 E
Renault Espace 4
2004 год, 200000 km, Дизел
3900 E

Види ги сите модели со слична цена, огласени на Koli.com.mk