дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ЛИСТА НА ПОЛОВНИ АВТОМОБИЛИ        ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ПОЛОВЕН             
Насловна > Половни автомобили > Mercedes-Benz E-Class E 270
Mercedes-Benz E-Class E 270 Прва објава: пред 7 месеци
Spodeli

 
Цена: 6999
 

Главни карактеристики
   
Поминати КМ: 197000 Km
Година на производство: 2005 година
Гориво: Дизел
Мотор (КС): 177 КС
Зафатнина: 2700 ccm³
Бр. на врати: 4 врати

Опрема
 
ABS, Систем за пролизгување, Алуминиумски бандажи, Металик боја, Радио /CD, MP3, Серво волан, Аудио контроли на воланот , Кожен волан, Централно заклучување, Централно со далечинско, Електрика на прозори напред, Електрика на прозори позади, Борд компјутер, Cruise Control, Електрика на ретровизори, Подесување на волан по висина, Подесување на волан по длабочина, Висинско подесување на седишта, Електрично подесување на седишта, Кожни седишта, Сензор за паркинг, Воздушни перничиња за возач, Воздушни перничиња за совозач, Странични воздушни перничиња, Светла за магла, Xenon светла, Mултифункционален дисплеј, Систем за навигација,

Опис на возилото
 
СЕ ПРОДАВА ОДЛИЧЕН МЕРЦЕДЕС Е 270 ЦДИ 2005 ГОДИНА. ЕЛЕГАНС,РЕАЛНА КИЛОМЕТРАЖА ФАБРИКА РЕДОВЕН СЕРВИС РЕДОВНО СЕРВИСИРАН. РЕГИСТРИРАН ДО 15.04.2017 ГОДИНА СО ЗЕЛЕНА КАРТА.

Контактирај со огласувачот
 
Stevo, од Скопје
 
070 / 206 - 934
 
Испрати e-mail до огласувачот на
fitomonting@gmail.com
 
 
 
 
Mercedes-Benz E-Class E 270
Mercedes-Benz E-Class E 270 Mercedes-Benz E-Class E 270 Mercedes-Benz E-Class E 270
Mercedes-Benz E-Class E 270 Mercedes-Benz E-Class E 270
 


Suzuki Swift

 
Moже да ве интересираат и следните модели...

Mercedes-Benz E-Class
 
Mercedes-Benz E-Class E270
2004 год, 280000 km, Дизел
6900 E
  Најевтин Mercedes-Benz E-Class = 6900 €
  Најскап Mercedes-Benz E-Class = 6999 €
Просечна цена на Mercedes-Benz E-Class = 6949 €
Види сите Mercedes-Benz E-Class, огласени на Koli.com.mk


Слични модели...
 
BMW Серија 5 - Old 530d
2010 год, 134300 km, Дизел
28500 E
Mercedes-Benz E-Class E270
2004 год, 280000 km, Дизел
6900 E
BMW Серија 5 - 2017 *
2004 год, 100000 km, Дизел
120 E
Mercedes-Benz E-Class - old 320 CDI
2003 год, 282000 km, Дизел
7500 E
BMW Серија 5 - 2017 * BMW DPF FILTER e60/61, e65/66, e53
2015 год, 0 km,
260 E

Види ги сите слични модели на Mercedes-Benz E-Class, огласени на Koli.com.mk

За слична сума...
 
Volkswagen Golf V 1.9 TDI Trendline
2007 год, 110000 km, Дизел
7500 E
Mercedes-Benz E-Class E270
2004 год, 280000 km, Дизел
6900 E
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ
2012 год, 41000 km, Бензин
6650 E
Renault Megane 15 DCI
2012 год, 90000 km, Дизел
7500 E
Peugeot 308
2010 год, 110000 km, Дизел
6500 E

Види ги сите модели со слична цена, огласени на Koli.com.mk