дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ЛИСТА НА ПОЛОВНИ АВТОМОБИЛИ        ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ПОЛОВЕН             
Насловна > Половни автомобили > Opel Corsa
Opel Corsa Прва објава: пред 10 месеци
Spodeli

 
Цена: 1200
 

Главни карактеристики
   
Поминати КМ: 145000 Km
Година на производство: 1998 година
Гориво: Бензин
Мотор (КС): 44 КС
Зафатнина: 1000 ccm³
Бр. на врати: 2 врати

Опрема
 
ABS, Систем за пролизгување, Серво волан, Електрика на прозори напред, Воздушни перничиња за возач,

Опис на возилото
 
se prodava opel corsa 1.0 12 v registrirana do 9 2017 godina

Контактирај со огласувачот
 
dime, од Прилеп
 
078 / 808 - 990
 
Испрати e-mail до огласувачот на
dafst@yahoo.com
 
 
 
 
Opel Corsa
Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa
 


Suzuki Swift

 
Moже да ве интересираат и следните модели...

Opel Corsa
 
Opel Corsa
2006 год, 180000 km, Плин
1 E
Opel Corsa
1998 год, 0 km, Бензин
1350 E
  Најевтин Opel Corsa = 1 €
  Најскап Opel Corsa = 1350 €
Просечна цена на Opel Corsa = 675 €
Види сите Opel Corsa, огласени на Koli.com.mk


Слични модели...
 
Zastava Yugo Tempo 1.1
1995 год, 60000 km, Бензин
700 E
Peugeot 207 207+
2009 год, 99000 km, Плин
4600 E
Fiat Punto
2004 год, 167000 km, Дизел
2630 E
Volkswagen Polo
2001 год, 161000 km, Дизел
800 E
Opel Corsa
2006 год, 180000 km, Плин
1 E

Види ги сите слични модели на Opel Corsa, огласени на Koli.com.mk

За слична сума...
 
Škoda Felicia 1.9 diesel
2001 год, 250000 km, Дизел
1300 E
Volkswagen Golf III 1.9tdi
1996 год, 300000 km, Дизел
1300 E
Daewoo Matiz RACER
1995 год, 155000 km, Плин
1200 E
Ford Ka
1999 год, 129000 km, Бензин
1100 E
Opel Astra Classic II
1998 год, 200000 km, Плин
1200 E

Види ги сите модели со слична цена, огласени на Koli.com.mk