дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ЛИСТА НА ПОЛОВНИ АВТОМОБИЛИ        ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ПОЛОВЕН             
Насловна > Половни автомобили > Opel Corsa
Opel Corsa Прва објава: пред 4 месеци
Spodeli

 
Цена: 1350
 

Главни карактеристики
   
Поминати КМ: 0 Km
Година на производство: 1998 година
Гориво: Бензин
Мотор (КС): 44 КС
Зафатнина: 1000 ccm³
Бр. на врати: 2 врати

Опрема
 

Опис на возилото
 
se prodava opel corsa 1.0 12 v zacuvaqna registrirana do 8 2017

Контактирај со огласувачот
 
dime, од Прилеп
 
078 / 808 - 990
 
Испрати e-mail до огласувачот на
dafst@yahoo.com
 
 
 
 
Opel Corsa
Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa
Opel Corsa Opel Corsa Opel Corsa
 


Suzuki Swift

 
Moже да ве интересираат и следните модели...

Opel Corsa
 
Opel Corsa
1998 год, 145000 km, Бензин
1200 E
  Најевтин Opel Corsa = 1200 €
  Најскап Opel Corsa = 1350 €
Просечна цена на Opel Corsa = 1275 €
Види сите Opel Corsa, огласени на Koli.com.mk


Слични модели...
 
Renault Clio 1.4 16v + LPG
2002 год, 235000 km, Плин
2350 E
Suzuki Swift - old
1998 год, 157000 km, Бензин
900 E
Audi A2
2001 год, 175000 km, Дизел
3300 E
Suzuki Swift - old
1998 год, 139000 km, Бензин
1000 E
Dacia Sandero Stepway
2010 год, 95820 km, Дизел
6000 E

Види ги сите слични модели на Opel Corsa, огласени на Koli.com.mk

За слична сума...
 
Suzuki Swift Sport
1998 год, 0 km, Плин
1409 E
Opel Corsa - old
1998 год, 142000 km, Бензин
1400 E
Renault Megane Berline Gt> Line 1.6i
1997 год, 150000 km, Плин
1400 E
Opel Calibra opel calibra
1995 год, 200000 km, Плин
1350 E
Daewoo Matiz NUBIRA
2000 год, 111000 km, Плин
1400 E

Види ги сите модели со слична цена, огласени на Koli.com.mk