дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli новости avtomobil kola koli магазин avtomobil kola koli совети avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli мотоспорт avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ЛИСТА НА ПОЛОВНИ АВТОМОБИЛИ        ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА ПОЛОВЕН             
Насловна > Половни автомобили > Peugeot 308 16 hdi
Peugeot 308 16 hdi Прва објава: пред 7 месеци
Spodeli

 
Цена: 8000
 

Главни карактеристики
   
Поминати КМ: 99000 Km
Година на производство: 2013 година
Гориво: Дизел
Мотор (КС): 92 КС
Зафатнина: 1600 ccm³
Бр. на врати: 5 врати

Опрема
 
ABS, Систем за пролизгување, Металик боја, Радио /CD, MP3, Серво волан, Аларм, Централно заклучување, Централно со далечинско, Електрика на прозори напред, Електрика на прозори позади, Борд компјутер, Cruise Control, Електрика на ретровизори, Подесување на волан по висина, Подесување на волан по длабочина, Висинско подесување на седишта, Воздушни перничиња за возач, Воздушни перничиња за совозач, Светла за магла, Xenon светла, Mултифункционален дисплеј, USB / AUX приклучок,

Опис на возилото
 
se plateno do registracija

Контактирај со огласувачот
 
NEXT CAR, од Скопје
 
072 / 666 - 000
 
Испрати e-mail до огласувачот на
autojordanov@yahoo.com
 
 
 
 
Peugeot 308 16 hdi
Peugeot 308 16 hdi Peugeot 308 16 hdi Peugeot 308 16 hdi
Peugeot 308 16 hdi
 


Suzuki Swift

 
Moже да ве интересираат и следните модели...

Peugeot 308
 
Peugeot 308
2010 год, 110000 km, Дизел
6500 E
Peugeot 308 208
2014 год, 5500 km, Бензин
8700 E
  Најевтин Peugeot 308 = 6500 €
  Најскап Peugeot 308 = 8700 €
Просечна цена на Peugeot 308 = 7600 €
Види сите Peugeot 308, огласени на Koli.com.mk


Слични модели...
 
Zastava Yugo Florida
2002 год, 155000 km, Бензин
350 E
Volkswagen Golf V 1.9 TDI Trendline
2007 год, 110000 km, Дизел
7500 E
Opel Astra G
1999 год, 230000 km, Плин
1900 E
Peugeot 307
2001 год, 165000 km, Дизел
2800 E
Audi 80
1993 год, 250000 km, Бензин
1400 E

Види ги сите слични модели на Peugeot 308, огласени на Koli.com.mk

За слична сума...
 
Volkswagen Golf V 1.9 TDI Trendline
2007 год, 110000 km, Дизел
7500 E
Seat Leon 1.9 TDI
2009 год, 214000 km, Дизел
7900 E
Citroën C4 - Classic
2005 год, 77000 km, Бензин
7800 E
Renault Megane 15 DCI
2012 год, 90000 km, Дизел
7500 E
Peugeot Bipper Tepee Odlicno
2014 год, 50000 km, Дизел
8600 E

Види ги сите модели со слична цена, огласени на Koli.com.mk