Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Први фотографии од новото BMW 6 Concept!
 
Spodeli
19 септември 2010, 15:00


Први фотографии од новото BMW 6 Concept! BMW Серија 6 Coupe Први фотографии од новото BMW 6 Concept!
Веќе беше познато дека новата 6-ка во концептна изведба ќе биде претставена на саемот во Париз, а ние сега ги имаме и првите ексклузивни фотографии...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Базиран на платформата на новата 5-ка, овој модел ќе настапи со нова предна маска со LED светла, но и со целосно пофлуидна и подинамична фигура. Задникот веќе нема да биде „чуден“ како оној на претходникот, но и натаму нема да биде класичен – високо е издигнат и делува робусно и динамично.Внатрешноста, иако во основа класична за BMW (средишната конзола е свртена кон возачот), добива органски дизајн, нови материјали и употреба на повеќе бои. Големо внимание е посветено на деталите, кои се изведени во некарактеристични геометриски форми, кои го следат „водопадот“ кој тргнува од страната на совозачот, а завршува на средниот тунел за трансмисијата. Истиот виртуелно, му овозможува на возачот чувство како да е одделен и да се наоѓа во кокпит.Секако, бидејќи се работи за концепт, се уште не ги знаеме спецификациите, како димензиите или моторите. Сепак, со сигурност можеме да тврдиме дека новиот модел ќе биде поширок и понизок, и дека во M6 изведбата ќе влезе новиот 4,4 би-турбо мотор со 550 КС.

Сериската изведба на BMW 6 ќе можеме да ја видиме кон крајот на наредната година, додека кабриолет моделот ќе биде достапен една година подоцна. М6 изведбата се очекува за 2012 година.


BMW Серија 6 Coupe
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
Straaaaaashno...straaaaaaashno...
Напишан од Strasho  пред  околу 85 месеци
ne mozam da najdam slicnost so kvatroporte, ni vo nekoj detal ni celosno, bmw ima jak personalitet ne bi dozvolile na nekogo da licat, predniot del mi lici na serija 7 osobeno po moe ednostavnite predni farovi, sepak ne mi preci ova e fantasticen auto, a vnatresnosta da bide so potemni sportski boi
Напишан од lok  пред  околу 88 месеци
bmw car na avtombilizmot !!
Напишан од edo  пред  околу 88 месеци
Znachi stvarnoo nesto fenomenalno...nema nikakva vrska so maserati :D
Напишан од 4entooo  пред  околу 88 месеци
Znachi stvarnoo nesto fenomenalno...nema nikakva vrska so maserati :D
Напишан од 4entooo  пред  околу 88 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 6
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил