Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Кои се најбрзите автомобили за 2010?
 
Spodeli
13 септември 2010, 13:32


Кои се најбрзите автомобили за 2010?  Кои се најбрзите автомобили за 2010?
Тука и не треба муабет. Има фотографии, а има и перформанси за секој модел...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 

10. Pagani Zonda F - 325 km/h. 100 km/h; за 3,5 секунди, 694.000 американски долари.

 

9. Jaguar XJ 220, 325 km/h, 100 km/h за 4 секунди, 150.000 фунти.

 
 

 
8. Ferrari Enzo, 325 km/h, 100 km/h за 3,2 секунди. 1.000.000 американски долари.

 

7. Ascari A10 - 330 km/h, 100 km/h за 2.8 секунди, 650.000 американски долари.
 
 
 
6. Gumpert Apollo - 350 km/h, 100 km/h за 2,7 секунди, 400.000 американски долари.
 
 
 
5. McLaren F1 - 350 km/h, 100 km/h  за 3,2 секунди, 100 km/h, 970.000 американски долари.
 
 
 
4. Saleen S7 Twin - Turbo - 370 km/h, 100 km/h за 3,3 секунди. 585.296 американски долари.
 
 
 
3. Koenigsegg CCX - 380 km/h, 100 km/h за 3,2 секунди. 1.820.000 - 2.050.000 американски долари.
 
 
 
2. Bugatti Veyron - 390 km/h, 100 km/h за 2,5 секунди, 1.444.000 американски долар.
 
 
 
1. SSC Ultimate Aero - 400 km/h, 100 km/h за 2,7 секунди, 485.000 американски долари.
Стари коментари
BMW M6 G-power odit 372 km/h i e pobrz od povekevo super sportski koli.
Напишан од meco  пред  околу 82 месеци
Најдобрите Коли
Напишан од Anonimen  пред  околу 85 месеци
mnogu vi se dobri
Напишан од nikola andonovski  пред  околу 86 месеци
lele ovie poima si nemaat
Напишан од eden  пред  околу 87 месеци
Prvo, imate zgeresno.. Obicnoto bugati odi 407 km/h, a SSC odi 411 km/h... Vtoro, za 2010 najbrza kola e Bugatti Veyron SuperSports koj razviva brzina od 428 km/h.. Pozdrav
Напишан од Stefan Petrov  пред  околу 87 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 10
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил