Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Chevrolet Cruze и во хечбек изведба
 
Spodeli
03 септември 2010, 16:44


Chevrolet Cruze и во хечбек изведба Chevrolet Cruze Hatchback Chevrolet Cruze и во хечбек изведба
Еден од најпопуларните модели на нашиот пазар, ќе добие и скратена, хечбек изведба, која ќе биде претставена на саемот во Париз на крајот од месецов...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со подинамична, купеовска линија, Cruze Hatchback ќе цели кон помладите купувачи. Препознатливата предна маска е задржана, но затоа страничната линија е променета во подинамичен, купе стил, па заедно со задниот дел, оформува убава целина.И покрај тоа што ќе биде скратена изведба на седанот, Cruze Hatchback нема да заостанува во количината на багажен простор, нудејќи 400 литри. Се очекува и повисоко ниво на функционалност, благодарение на петтата врата.

Моторизацијата ќе биде иста како на седанот, со тоа што е за очекување да биде понуден и новиот 1,4 турбо бензинец од Astra.
Продажбата на Cruze Hatchback почнува во средината на наредната година, кога треба да ги дознаеме и точните цени.


Chevrolet Cruze Hatchback
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
Kako na lugeto ne im e jasno deka cruze e na baza na astra samo so polosi motori i kvalitet.
Напишан од Koki  пред  околу 85 месеци
sevy captiva zakon.strasen suv
Напишан од captiva  пред  околу 89 месеци
kolava kako prvo e napravena za GM da gi izvadi od ekonomska kriza a koga GM kje napravi nesto seriozno mozete da zamislite kolku e kvalitetno, enterierot e sporeduvan vo klasata so bmw 3 serija taka da toa e ramnisteto na kvalitet iako e chevrolette
Напишан од Nikola  пред  околу 89 месеци
Neznam zosto tolku se raspravate. Kolata e super, kako i sekoja nova kola. Za prosecen covek vo Makedonija, so prosecna plata i 5 000 km vo godinata kolata e super. Za mirna gradska i mejgu gradska voznja e super i sigurno nema da se rasipi ili da mu fali nesto drugo. E ako prajs 50 000 km godinata ke baras nesto pokvalitetno, makar so mislam deka kolava nema da ima problemi. Denes site marki se so visok kvalitet, zatoa opstojuvaat.
Напишан од Dejan  пред  околу 89 месеци
KOLAVA E SUPER SE NADEVAM DEKA KE IMA I DOBRA CENA ZA NAS PAZAR JAS LICNO MISLAM DEKA TREBA DA SE VIDI OVA KOLA POSTO SVE E OD OPEL SEGA PA TAKA DA NEMA DA E IC LOSA VARIANTA SUPER E KOLATA
Напишан од TONI  пред  околу 89 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 17
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил