Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > iBusiness луксузната лимузина, од Apple и Brabus
 
Spodeli
30 август 2010, 22:37


iBusiness луксузната лимузина, од Apple и Brabus Mercedes-Benz S-Class - old iBusiness луксузната лимузина, од Apple и Brabus
Тимот на Brabus отсекогаш биле познат по невидените перформанси, но овојпат тоа отиде малку подалеку од само имплементирање на моќни мотори во моделите на Mercedes Benz. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во најновиот модел на Mercedes Benz Ѕ класата се интегрирани најновите технолошки достигнувања на Apple и iPad, се со цел бизнисмените да добијат идеално бизнис патување. 
 
Како и да е, во однос на перформансите, овој модел не заостанува зад претходниците. Може да се пофали со 6,3 литарскиот турбо дизел мотор кој произведува 750 КС, како и удобните кожни седишта кои овозможуваат удобно возење за сите во автомобилот. 
 
 
Што се однесува до придонесот на Apple и iPad за бизнис изгледот на новата урбана лимузина, сите елементи како што се iPad-от, неколкуте лаптоп-и, екраните прикачени на седиштата како и големиот 15,2 инчен монитор, освен што може да се користат за лична употреба вон возилото, може да користат и за навигација на одредени команди во автомобилот, како за радиото или телефонските системи.
 
Новата Brabus iBusiness лимузина го има сето она што е потребно на деловниот човек од 21-виот век. 
 

Mercedes-Benz S-Class - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
ideata e na brabus , cia i da e sepak e nesto posebno,
Напишан од fxx  пред  околу 90 месеци
kako prvaten AVION , samo sto si na asfalt,,,,,,,,,,BARVO za idejata na Mercedes,site proizvoditeli gi preje so ovaj proekt,sega posle ova site ke praat kopii na Mercedes,no dali ke mu upeee??!!!!...........HE.......
Напишан од TomSon  пред  околу 90 месеци
relaksiracka vnatresnost , prava domasna atmosvera , so 750 ks neznam koj bi se osekjal relaksirano , ova cudoviste od sigurno 2 tona e sepak za nekoi eptem posebni
Напишан од fxx  пред  околу 90 месеци
Abe Benzinec e ova ne e Dizelllllllllllllllll
Напишан од Nikola  пред  околу 90 месеци
ne e turbodizel, biturbo benzinec e
Напишан од ispravka  пред  околу 90 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил