Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Lamborghini Urus на тест на Nurburgring
 
Spodeli
19 July 2017, 11:29


Lamborghini Urus на тест на Nurburgring  Lamborghini Urus на тест на Nurburgring
Италијанскиот луксузен спортски автомобил, својата премиера ќе ја има во 2018 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Веќе пет години поминаа од претставувањето на концептот Lamborghini Urus. Тоа беше во 2012 година во Пекинг, меѓутоа, производствениот модел се уште не се најде на улиците.

Прототипот на луксузниот италијански спортист моментално се тестира на Nurburgring, а својата премиера и официјално ќе ја има во 2018 година. Паралелно со тоа што е пет години стар модел, линијата Urus и понатаму е модерна и тренди.
 
Во Lamborghini не се заинтересирани за рушење рекорди на Nurburgring, тие сакаат да бидат сигурни дека на купувачите ќе им понудат импресивни перформанси на асфалтот. Италијаните сакаат одлични перфроманси да понудат и во текот на off-road возењето.
 
Она што се знае досега, е дека под хаубата ќе се вградува 4.0 литарски V8 мотор со моќност до 650 коњски сили. Доволно да конкуренцијата, клекне на колена.
 
Погледнете го видеото во продолжение, и дознајте за што всушност се работи:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 


Одберете нов автомобил