Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Страшен инцидент на NASCAR трката со дури 18 автомобили (видео)
 
Spodeli
15 мај 2017, 23:26


Страшен инцидент на NASCAR трката со дури 18 автомобили (видео)  Страшен инцидент на NASCAR трката со дури 18 автомобили (видео)
Американските NASCAR трки можеби не се интересни за нас од Европа, но секако овозможуваат добра забава,, а неетко обилуваат и со карамболи, како што е овој во продолжение...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Дури и доколку не сте љубител на американските трки со автомобили и нивните кружни патеки, како што е популарната трка NASCAR, мора да се признае дека често гарантираат добра забава, која исто така, ја следи огромна материјална штета во вид на демолирани возила. 

Изминатиот викенд, одржана е трка на познатата патека Talladega, каде што дури 18 автомобили завршија демолирани. Да иронијата биде поголема, се до пред крајот и споменатиот верижен судир во 169-тиот круг (од 188), на трката немаше речиси никакви инциденти!
 
За среќа, ниту еден од возачите кои учествуваа во оваа верижна сообраќајна несреќа не е сериозно повреден.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи: 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил