Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Вистинска симфонија: Слушнете како звучи Abt Audi R8
 
Spodeli
15 мај 2017, 23:20


Вистинска симфонија: Слушнете како звучи Abt Audi R8 Audi R8 e-tron Вистинска симфонија: Слушнете како звучи Abt Audi R8
Abt Sportsline е познат по успешните тјунинг верзии на автомобилите од Volkswagen групацијата, а еден од последните е и атрактивниот модел Audi R8...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Германската компанија Abt Sportsline, која со години наназад се занимава со тјунирање воглавно на возила од Volkswagen групацијата, неодамна подготви и нов Audi R8 модел, кој после нивниот третман ослободува 20 коњски сили повеќе во однос на сериски 610 коњски сили, но и визуелно, па и акустички е навистина поинаков.

Погледнете во краткото видео во продолжение како изгледа, но и уше поважно, како звучи оваа верзија на моделот Audi R8:

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил