Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Bugatti го отвори најголемиот продажен салон за само еден автомобил
 
Spodeli
12 мај 2017, 12:13


Bugatti го отвори најголемиот продажен салон за само еден автомобил  Bugatti го отвори најголемиот продажен салон за само еден автомобил
Во самиот центар на Dubai, веќе продале 30 Chrion автомобили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако веќе половина од планираното производство на моделот Bugatti Chiron е продадено, компанијата го отворила најголемиот продажен салон во кој ќе биде изложен само еден модел.

Новиот салон се наоѓа во Дубаи, што е навистина логично бидејќи самото представништво имаше најдобри продажни резултати во Соединетите Арапски Емирати (30 продадени Chrion и 55 Veyron автомобили).
 
ВО овој салон е изложен само еден модел, а освен автомобилот, целиот простор служи и за презентација на луксузен мебел од серијата ан Bugatti, во кој една софа чини неверојатни 10.000 долари.
 
Купувачите така во луксузна атмосфера ќе можат опуштено да разгледуваат и да го конфигурираат својот нов Chiron, а за оние кој сакаат и минијатурен модел од автомобилот, ќе се погрижи Amalgam Collection со модели во размер 1:12 и 1:8.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил