Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > Mercedes-AMG E63 S 4MATIC со 300 километри на час (видео)
 
Spodeli
09 мај 2017, 00:20


Mercedes-AMG E63 S 4MATIC со 300 километри на час (видео) Mercedes-Benz E-Class Mercedes-AMG E63 S 4MATIC со 300 километри на час (видео)
Со преку 600 коњски сили под хаубата, Mercedes-AMG E63 S е вистински ѕвер, кој без лимитер, достигнува брзина од 300 километри на час...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mercedes-Benz E-класа важи за една од омилените деловни лимузини (седани), а ништо помалку не е популарна ни како семеен автомобил, поготово кога се работи за караван верзија.

Од друга страна, AMG верзијата на E63 S е вистински ѕвер на тркала, која од 4,0 литарскиот V8 битурбо мотор, ослободува преку 600 коњски сили, а до 100 километри забрзува за околу 3,4 секунди.
Еве како изгледа забрзувањето од возачка перспектива во споменатиот ѕвер, како и максималната брзина од некои 300 километри на час на германскиот Autobahn.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 

Mercedes-Benz E-Class
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил