Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Супер автомобили > V12 моторот на Ferrari никогаш нема да добие турбополнач
 
Spodeli
04 мај 2017, 12:57


V12 моторот на Ferrari никогаш нема да добие турбополнач  V12 моторот на Ferrari никогаш нема да добие турбополнач
И Lamborghini не се откажува од V12 атмосферскиот мотор, кој ќе се вградува и во наследникот на Aventador...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ferrari му останува верен на V12 атмосферскиот мотор. Тоа е навистина добра одлука на шефот на Ferrari, Сергио Марчионе, бидејќи вистинското прашање е како купувачите ќе прифатат турбополначи на легендарниот мотор.

Шефот за развој на Ferrari изјави дека би биле луди доколку во легендарниот мотор вградат турбополначи.
 
Тој додаде дека V12 моторот останува атмосферски во комбинација со хибриден погонски склоп.
Меѓутоа, друштвото од Маранело има голем проблем. Актуелниот V12 мотор не ги задоволува строгите еколошки прописи, така што инжинерите мора да пронајдат некое ново иновативно решение.
Наводно, веќе го имаат, но таа тајна се уште ја чуваат само за себе.
 
И Lamborghini, најголемиот ривал на Ferrari, исто така му останува верен на V12 атмосферскиот мотор, кој ќе се вгради и во наследникот на Aventador.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Супер автомобили 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил