Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Hyundai i30 N на тест на Нурбругринг
 
Spodeli
02 мај 2017, 10:51


Hyundai i30 N на тест на Нурбругринг Hyundai i30 Hyundai i30 N на тест на Нурбругринг
Под лимот на овој автомобил се наоѓа турбобензински 2.0 литарски мотор со моќност од 250 и 275 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

SUV и кросоверите се најбрзо растечкиот сегмент во автомобилската индустрија, но и популарноста за спортски компакти и понатаму е огромна.

Поради тоа, Hyundai влезе и во тој сегмент. Поточно, допрва ќе влегува, но тестирањето на моделот i30 N е речиси во завршна фаза.
 
Овој автомобил е планирано да пристигне на пазарот кон крајот на годината, со што ќе стане директен конкурент на Volkswagen Golf GTI и Ford Focus ST.
 
Она што е најважно и се наоѓа под каросеријата, е дека станува збор за автомобил кој ќе биде придвижуван од 4-цилиндарски 2.0 литарски мотор, кој ќе пристигне во две верзии, со 250 и 275 коњски сили.
 
За пренoсот на силата во понудата ќе се најдат 6-степенски мануелен менувач и 8-степенски автоматски менувач.
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 


Hyundai i30
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил