Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Локациите на електричните полначи отсега достапни и на Google Maps
 
Spodeli
30 април 2017, 16:06


Локациите на електричните полначи отсега достапни и на Google Maps  Локациите на електричните полначи отсега достапни и на Google Maps
И Google се вклучува во проектот на глобална електрификација на автомобилите...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во новиот апдејт на апликацијата Google Maps ќе постои посебен оддел каде што корисниците ќе можат да ги пронајдат точните локации на сите електрични полначи ширум светот.

 
Најдобрата бесплатна навигација на светот, Google Maps штотуку доби нова опција. 
Истата ги содржи локациите на електричните полначи, кои можат да се пребаруваат или за истите да се користи навигацијата, односно опција која ќе го прикаже најблискиот електричен полнач до вас.
Листата на полначи е достапна и за Европа, со тоа што иницијално се вклучени електрични полначи само во Велика Британија.
 
Податоците за електричните полначи ги овозможи компанијата Moovility, а со оглед на тоа дека располагаат со податоци и за останатите земји на Стариот континент, истите ќе бидат вметнати во Google Maps, веднаш штом заврши тестирањето на оваа опција во Велика Британија.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил