Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА      НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија > Нова кампања - Swift за 10.760 Евра
 
Spodeli
21 април 2017, 00:52


Нова кампања - Swift за 10.760 Евра Suzuki Swift Нова кампања - Swift за 10.760 Евра
Suzuki стартуваше со нова продажна кампања...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Комплетно нов Suzuki Swift, за 10.760 евра.

Произведен во Јапонија, со дизајн што влева самодоверба, со нови моќни и штедливи мотори. Опремен со иновативна технологија и напредни безбедносни системи, нуди беспрекорна динамика и врвно возачко доживување.
 
Достапен и со 0% учество, до 95 рати и без трошоци за обработка
 
Повеќе за Suzuki Swft може да видите на официјалниот сајт на Suzuki Macedonia
 
 
Кампањската понуда се однесува на модел со GL ниво на опрена, со 1.2 DualJet мотор со 90КС. 1.2 литарскиот Dualjet има два вбризгувачи за секој цилиндар, што овозможува голема ефикасност во температурите на моторот. Овој мотор е многу лесен за користење кој има совршена рамнотежа помеѓу оптималната моќ и ефикасно користење на горивото.
 
А, на располагање се секако и GL Plus i GLX нивоата на опрема, но и фантастичниот 1.0 Boosterjet Мотор со 112КС
 
 
Она што е интересно кај секој модел на Suzuki, уште во основниот модел добивате многу опрема. Еве конкретно што содржи GL нивото на опрема, т.е. што се добивате за 10.760 Евра. 
 • Серво управувач 
 • Кожен управувач со аудио команди
 • Управувач  подесив по висина
 • Клима уред
 • 6 воздушни перници
 • ABS + EBD
 • ESP - Систем за контрола на стабилност
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Помош при изненадно кочење
 • USB конекција
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • LED  дневни светла вградени во браник
 • Функција на светла "Guide me light"
 • Автоматски светла
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Ретровизори и рачки за врати во боја на каросерија
 • Далечинско централно заклучување
 • Патен компјутер
 • Светла за магла позади
 • Електрика на предни прозори
 • Електрика на ретровизори со грејачи
 • Возачко седиште подесивo по висина
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Делива задна клупа 60:40
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • Филтер за полен
 • Isofix за детско седиште х 2
 • Систем за ослободување на педала на кочница
 • Сет за поправка на пневматици
 • Тонирани стакла
Подобра понуда веројатно не постои во моментов во класата на мали граски автомобили, особено што Swift е најнов модел во својата класа, и целосно нов модел
 
 
 
 

Suzuki Swift
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил