Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Ford во Европа прекинува со производството на електричен Focus
 
Spodeli
20 април 2017, 00:18


Ford во Европа прекинува со производството на електричен Focus Ford Focus Ford во Европа прекинува со производството на електричен Focus
Електричните автомобили се иднината, тука нема сомнеж, но за Ford иднината се уште не пристигна...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во 2016 година беа продадени само 61 автомобил, девет помалку за разлика од 2015 година. Односно, за нивните купувачи. Во 2016 година, Ford продал само 61 примерок од својот електричен Focus, девет помалку за разлика од 2015 година.

Изминатата година Ford продажбата се обиде да ја поправи преку изградба на посилни батерии, но ниту зголемената автономија од 160 на 225 километри никогаш не импресионира.
 
Цената на електричниот комапкт изнесува неверојатни 35.000 евра. Токму поради ова Ford го гаси производството на електричниот Focus во Европа, која траеше само четири година. Автомобилите ќе можат да се порачаат, но ќе треба да пристигнат од Америка.
 

Ford Focus
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео




Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 



Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис



 
 
 
 





Suzuki Swift


Одберете нов автомобил