Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Новата G-класа останува со коцкаст облик
 
Spodeli
20 април 2017, 00:05


Новата G-класа останува со коцкаст облик Mercedes-Benz G-Class Новата G-класа останува со коцкаст облик
Новото видео ни открива прилично интересни детали поврзани со надворешниот изглед....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новото шпиунско видео покажува како култниот теренец на Mercedes-Benz од втората генерација, со намалена маса од дури 200 килограми, ќе стане значително подианмичен.

Како што може да се види на шпиунското видео, Daimler не планира да ја менува добитната комбинација, барем не кога станува дизајнот за новиот Mercedes-Benz од G-класата. 
 
Коцкастиот и препознатлив изглед, кој на пазарот е присутен од 1979 година, ќе ја краси и втората генерација на овој модел, така што од Штутгард препорачуваат дека моделот кој доаѓа нема да биде темелно редизајниран, туку целосно нов.
 
Големи промени се очекуваат под хаубата, така што верзијата G63 би требало да добие нов мотор, односно постоечкиот 5,5 литарски V8 мотор, ќе му го препушти местото на значително полесниот и помоќен 4.0 V8 мотор со два турбополначи. 
 
Голема новост е што се намалува масата на моделот за повеќе од 200 килограми, а каросеријата ќе добие значително зацврстување. Што се однесува до динамичноста и останатите перформанси на возилото, наскоро очекуваме официјани детали.
 


Mercedes-Benz G-Class
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил