Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Fast N Furious рушат нови рекорди
 
Spodeli
20 април 2017, 00:02


Fast N Furious рушат нови рекорди  Fast N Furious рушат нови рекорди
Рекордна заработка во првиот викенд од прикажувањето...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Осмото продолжение на серијалот Брзи и Жестоки во својот прв викенд на прикажува, заработи дури 535 милиони долари ширум светот, со што стана филм со најголема остварена заработка во првото викенд прикажување, надминувајќи ги досегашните рекордери, Војна на ѕвездите, кои во 2016 година заработија 529 милиони долари.
 
Интересно е што третина од тој износ доаѓа од Кина, каде што филмот заработи 192 милиони долари, додека во САД потфрли во однос на седмото продолжение.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил