Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера
 
Spodeli
19 април 2017, 23:59


Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера  Škoda Vision E Coupe Crossover подготвен за премиера
Електричен модел на Škoda ќе биде достапен од 2019 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Škoda за две години, односно во 2019 година, премиерно ќе го претстави својот прв електричен автомобил.

Станува збор за хибриден Superb, но тоа е само почеток на визијата на Škoda. До 2025 година, овој гигант ќе претстави пет електрични автомобили, а нив ќе ги најави Škoda Vision E Coupe Crossover концептот, кој својата премиера ќе ја има кон крајот на оваа недела во Шангај.
 
Овој автомобил ќе биде придвижуван од електричен погонски склоп со моќност од околу 300 коњски сили (301). Автономијата ќе биде прилично добра, со повеќе од 500 километри, а максималната брзина на автомобилот ќе изнесува 180 километри на час.
 
Vision E Coupe Crossover пристигнува и со автономен систем "Level 3". Тоа значи дека автомобилот наместо вас ќе претекнува на автопат додека е вклучен автопилотот, а кога ќе посакате малку да се одморите, тој за вас ќе пронајде паркинг и самостојно ќе се паркира.
За почеток, не е лошо.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил