Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback
 
Spodeli
19 април 2017, 23:44


SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback  SUV купе со четири врати - Audi E-Tron Sportback
Новиот Audi E-Tron Sportback е преттставен во вид на цртеж недела дена пред официјалното деби на Саемот за автомобили во Шангај....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Цртежите го покажуваат футурустичкиот дизајн на овој концепт во форма на SUV со четири врати. Се забележуваат и опаѓачките линии на кровот, кои се сретнуваат и на купе моделите. Танките светлосни групи најверојатни ќе бидат од ЛЕД технологијата, а тука е и знакот на Audi кој е прилично осветлен.

Во внатрешноста на кабината, автомобилот поседува унапредена верзија на виртуелен кокпит на Audi, место има за четири патници, а позади се наоѓаат дисплеи за патниците кои седат позади.
 
Моделот ќе поседува комплетно електрична погонска единица, што и самото име e-tron ни наговестува, но повеќето детали ќе бидат познати кога овој автомобил ќе дебитира на Саемот за автомобили во Шангај.
 
 
 
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил