Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Илјадници возила веќе откупени после Dieselgate скандалот
 
Spodeli
09 април 2017, 12:41


Илјадници возила веќе откупени после Dieselgate скандалот  Илјадници возила веќе откупени после Dieselgate скандалот
The Pontiac Silverdome е само една од неколкуте локации во Америка каде што се наоѓаат десетици илјади Volkswagen автомобили, повлечени од употреба после Dieselgate скандалот....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На сите им е добро познат таканаречениот Dieselgate скандал, поврзан со емисијата на издувни гасови во САД, каде што државата го примора Volkswagen да од моменталните сопственици практично ги откупи поголемиот дел нови возила со 2.0 TDI мотори, кои не ги задоволуваат строгите закони за емисиите на издувни гасови.

На видеото во продолжение е прикажан само еден од неколкуте плацеви во Америка, каде што се собирани дотичните возила, пред Volkswagen да одлучи што ќе прави со нив. Дали е иронија или пак не, ова е снимено кај Pontiac Silverdome стадионот во државата Мичиген, каде што своевремено, својот прв настап го имаше и популарниот Bigfoot монстер пикап, газејќи паркирани возила за забава!
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил