Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Информации за новиот Peugeot 208 - поголем и полесен
 
Spodeli
20 март 2017, 10:34


Информации за новиот Peugeot 208 - поголем и полесен Peugeot 208 Информации за новиот Peugeot 208 - поголем и полесен
Peugeot веќе подолго време работи на развој на наследник на актуелниот модел 208. Според последните информации, наследникот на пазарот би се појавил најрано во текот на наредната година, но уште сега се познати одредени иформации за тој автомобил....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Конкретнио, новот 208 ќе се темели на новата модуларна платформа со работна ознака CMF (Common Modular Platform), која ќе овозможи зголемување на надворешните и внатрешните димензии, со истовремено намалување на масата на возилото за околу 100 Kg. Споменатиот раст на димензиите ќе биде главно во ширина и меѓуосовинско растојание.

Новата платформа ќе овозможи вградување и на најновитте бензиски и дизел агрегати на BMW, но и хибридни склопови секако. Постои и можност, 208 да дојде и во верзија на целосно електричен модел.
 
Најголемите промени се очекуваат во однос на дизајнот. Поточно, внатрешноста ќе биде во духот на последната генерација на кокпит прилагоден за помал модел, а надворешноста ќе треба да ги наследи агресивните и остри линии на најновите 3008 и 5008, што значи очекуваме нов атрактивен Peugeot. 
 

Peugeot 208
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил