Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Новата Corsa ќе биде базирана на PSA платформа
 
Spodeli
13 март 2017, 23:50


Новата Corsa ќе биде базирана на PSA платформа Opel Corsa Новата Corsa ќе биде базирана на PSA платформа
Според најновите сознанија, следната генерација на Corsa ќе стигне малку подоцна од планираното, а причина за тоа е биде фактот дека по превземањето на Opel од страна на PSA групацијата, настанаа низа промени во производствените планови....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За да може новите Opel модели да се базираат на PSA платформа, потребно е прилично време за развој, па оттаму и податокот дека дури во 2020 година ќе го видиме првиот комплетен модел, развиван од нула. 

Дополнително, до 2023та, на пазарот би се појавиле вкупно 5 нови Opel модели кои својата основа ќе ја делат со модели на Peugeot, Citroen или новиот премиум бренд на групацијата, DS. 
 
Прилични интересно ќе биде да видиме какви автомобили би се појавиле од ваквиот брак. Едноставната логика вели дека најдоброто од двата света треба да бидат споени во еден, па така, за очекување се модели со авангарден дизајн, модерен и необичен ентериер, префинети, економични и моќни мотори, но и комфорно и релаксирано возење, сето тоа како основа од PSA вредностите, и едно посебно и малку поспортско возачко доживување, од она што Opel во моментов го нуди. 
 

Opel Corsa
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 

Suzuki Swift


Одберете нов автомобил